– Kā pavadījāt Līgo un Jāņu dienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Raimonds un Ilona no Lazdonas: – Mēs līgojām Latgalē, bijām aizbraukuši ciemos uz Līvāniem. Lasījām jāņuzāles, peldējāmies Dubnā, kurinājām ugunskuru un cepām gaļu. Mums ģimenē ir trīs Jāņi – lielais, vidējais un mazais Jānis, kuram šie bija pirmie Jāņi. Līvānos Jāņos bija arī nakts ballīte. Noskatījāmies arī brīvdabas kinoizrādi – latviešu mākslas filmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā".
Madoniete Anna: – No rīta salasīju jāņuzāles, sapušķoju gan dzīvokli, gan āra koridoru, bet pēc tam skatījos televizoru. Bija diezgan daudz labu, Jāņiem veltītu raidījumu. Tagad jau TV programmu ir daudz, nepatīk viena, var pārslēgt uz citu.
Madoniete Janīna: – Tos sagaidījām ģimenes lokā savās mājās, tepat Madonas pilsētā. Saplūcām jāņuzāles, sapirkām garšīgus vairāku šķirņu sierus no pazīstamiem saimniekiem, un visiem bija ļoti jauks noskaņojums.
Kristīne no Kusas: – Tos svinējām atbilstoši latviešu tautas tradīcijām: lēcām, ēdām, dzērām, dziedājām… Bija priecīgi un arī skaisti, jo Jāņus sagaidījām kalna galā Vestienas pusē, kur bija sabraukuši radi un ģimenes draugi.
27.06.2017.