Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Latviešu mūziķu panākumi

INESE ELSIŅA

Autors • 25.07.2016.

Burtu lielums

Latviešu pianiste Aurēlija Šimkus, kas vairākkārt uzstājusies arī Madonā, par savu otro solo albumu „Bach – Ich ruf' zu dir" ieguvusi prestižo Vācijas mūzikas balvu „Echo Klassik".

Aurēlija Šimkus balvu ieguvusi līdz ar citiem spožiem māksliniekiem, tostarp operdziedātāju Annu Ņetrebko, kura atzīta par gada dziedātāju, un itāliešu tenoru Andrea Bočelli, kurš ieguvis vienu no trīs balvām nominācijā „Klasika bez robežām". Nominācijā „Koncerta ieraksts (20. un 21. gadsimta mūzika)" pie balvas ticis kamerorķestris „Kremerata Baltica".
Savukārt viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem „Artemis", kurā pirmo vijoli spēlē latviešu kamermūziķe un soliste Vineta Sareika, ieguvis „Echo Klassik" balvu nominācijā „Kamermūzikas ieraksts (19. gadsimta mūzika, stīgu instrumenti)". Visbeidzot čelliste Sola Gabeta par latviešu komponista Pētera Vaska mūzikas ierakstīšanu albumā „Vasks: Presence" ieguvusi balvu nominācijā „Instrumentālists" čellu kategorijā.
Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts notiks oktobrī Berlīnē.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px