Pirmdien Madonas kultūras namā tika atklāta „Madonas mūzikas sesija", kas līdz šim nesa „Ģitāristu sesijas" vārdu. Nosaukums mainīts, lai precīzāk atspoguļotu īstenību, ka sesijā skolojas ne tikai akustiskās un elektriskās ģitāras pārstāvji, bet arī vokālisti, taustiņinstrumentālisti, basisti un sitaminstrumentālisti.
Atklājot sesijas norises, pasākuma organizators Imants Pulkstenis dalībniekiem atgādināja mūziķa Denisa Paškeviča teiktu atziņu, ka galvenais instruments ir pats cilvēks. „Ne tik daudz katra muzikālā sagatavotība, kas arī ir nozīmīga (un par ko sesijā runāsim piecas dienas), bet svarīga ir jūsu attieksme pret apkārtējiem cilvēkiem, dažādām lietām, norisēm un Latviju."
Astoņpadsmito gadu sesija sevi apliecina kā dzīvotspējīgs organisms, kaut jāatzīst – šogad dalībnieku ir krietni mazāk. – Ar šausmām skatos patukšās ielas – sesija kļuvusi knapāka. Vai tāpēc tā nenotiek? Sesija notiek, un jūs un jūsu vecāki esat tie, kas nobalsojuši, lai sesijas vārds tiktu nests tālāk, – komentēja Imants Pulkstenis.
Skolēnu rudens brīvdienās „Madonas mūzikas sesiju" šogad apmeklē četrdesmit dalībnieku. Viņu vidū ir gan puiši, gan meitenes, gan sākumskolas audzēkņi un tie, „kam pāri trīsdesmit".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.10.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto