Mīļie dzīvnieku draugi, 3. septembra laikrakstā „Stars" bija publicēts gan mūsu, gan pašvaldības viedoklis attiecībā uz izmaiņām dzīvnieku patversmē, par to, ka objektu „Lazdonītī" pārņem pašvaldība, bet Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrība (DAB) pārceļ savu patversmi uz Praulienas pagasta „Lūšiem".
No pašvaldības puses izskanēja viedoklis, ka jaunā patversme būtu „biznesa" projekts, tomēr tas tā nav un nevar būt, jo nedz mūsu biedrības statūti, nedz apstiprinātais iesniegums LEADER programmas finansējumam neparedz peļņas organizāciju un arī turpmāk mūsu darbošanās būs vērsta tikai un vienīgi sabiedrības labā.
Kas attiecas uz suņu un kaķu pansiju, kas darbosies paralēli patversmei, ienākumi no tās ir paredzēti patversmes darbības pašfinansēšanai. Mēs tomēr dzīvojam pasaulē, kur lietas maksā tik, cik tās maksā, lai cik cēli arī būtu mūsu mērķi un ieceres. Mums pārmet, ka nespējām vienoties par izmaksām. Izmitināt noķertos un atrastos mājdzīvniekus atbilstoši labturības noteikumiem ir pašvaldības pienākums. Ja tā pati to nespēj nodrošināt, atrastie dzīvnieki jānodod kādai piemērotai personai vai iestādei, kāda varētu būt dzīvnieku patversme, kompensējot ar dzīvnieku uzturēšanu saistītos izdevumus. Diemžēl vairākas reizes tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, mēs nesaklausījām labo gribu atlīdzināt 16 mūsu patversmē uzņemto suņu uzturēšanas izdevumus. Bet par kādām izmaksām varētu būt runa, ja no īpašumu uzturēšanas dienesta vadītāja Gunta Ķevera teiktā izriet, ka dzīvnieku patversmes, arī pašvaldības pārziņā esošās, tālākai darbībai finansējums budžetā vispār nav bijis paredzēts. Tomēr uz patversmes telefona numuru joprojām tiek pāradresēti iedzīvotāju zvani par pamanītiem klejojošiem suņiem. Vienu mēs esam uzņēmuši, bet vairāk patlaban nevaram, jo norit celtniecības darbi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.10.2014.
Ar cieņu –
jūsu MIRKO HĒNIŠS,
Madonas DAB