No 25. līdz 27. oktobrim Rēzeknē, Austrumlatvijas koncertzālē, notiks pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls.
Paredzams, ka tajā piedalīsies aptuveni divi desmiti orķestru, kuru vidū arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Pasākuma gaitā katram orķestrim tiks dota iespēja uzstāties atsevišķi, kā arī muzicēt visiem kopā četros apvienotajos orķestros. Kā solisti uzstāsies jaunie un daudzsološie J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti: Madara Liepiņa (vijole), Māra Botmane (čells), Mikus Bāliņš (marimba) un Māris Evelons (mežrags).
Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas (LOA) festivāls tiks atklāts ar koncertu Latgales vēstniecībā GORS 26. oktobrī pulksten 19. Tajā skanēs atsevišķu orķestru koncertprogrammas. Savukārt festivāla noslēgumā Latgales vēstniecībā GORS 27. oktobrī pulksten 15 izskanēs LOA festivāla apvienotā orķestra koncerts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.10.2013.
Autore: INESE ELSIŅA