Kamēr lielākā daļa skolēnu jau sākuši baudīt vasaras brīvdienas, nedaudzi turpina cītīgi mācīties, lai eksāmenos gūtu pēc iespējas augstākus rezultātus, kas spēs vērt durvis jaunām dzīves takām.
Tomēr dažiem nepietiek ar valsts pārbaudes darbu radīto slodzi un stresu, tāpēc viņi – Madonas pilsētas 1. vidusskolas 12. klases skolēni Jānis Ārents, Rūdolfs Kļaviņš un Jānis Kukārs – 13. jūnijā piedalījās „Junior Achievement – Latvija" organizētās biznesa stratēģijas datorspēles „TITAN" valsts mēroga finālā. Un ne velti, jo zēni apsteidza 15 pašas spējīgākās komandas, Madonā atgriežoties ar 1. vietu, taču ceļš līdz tai nebija rozēm kaisīts…
Simulācijas spēle puišus gluži vai teleportē uz tālo 2035. gadu, kurā lielu popularitāti guvuši mobilie telefoni-datori „Holo-Generator". Diemžēl viņu firma „Impossibru" nav vienīgie, kas tos ražo. Jaunajiem uzņēmējiem gan jāizlemj, cik liels pieprasījums būs pēc produkcijas tuvākajā nākotnē un par kādu cenu to varēs realizēt, gan jāatbild par mārketingu un ražotnes modernizāciju, gan jācenšas piesaistīt investorus. Tas viss – lai pašu firma iegūtu augstāko „panākumu indeksu" spēles beigās, tādējādi uzveicot konkurentus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.06.2013.
Autors: JĒKABS KRĪGERTS
AUTORA foto