23. februārī Limbažu kultūras namā notika 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls, kas ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā un jau kļuvis par tradīciju.
Festivāls ir ceļojošs un notiek tajās pilsētās, kuru orķestri piedalās festivālā. Tā pirmsākumi meklējami 2000. gadā Cēsīs, kur piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā un Valkā, vairākās pilsētās jau divreiz. Madonas mūzikas skolas kamerorķestris festivālā nav piedalījies tikai reizi.
Šogad festivālā piedalījās ap 150 dalībnieku. Līdzās Cēsu, Valmieras, Ogres, Valkas, Krimuldas, Limbažu jauniešu orķestriem uz skatuves kāpa arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Katrs orķestris atskaņoja 15 minūšu programmu, bet galvenais notikums bija apvienotais orķestris koncerta noslēgumā. Programmā skanēja gan klasiķu, gan mūsdienu autoru skaņdarbi.
13. martā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris dosies uz Ogri, kur Ogres mūzikas skolas telpās ritēs Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas rīkotais Latvijas mūzikas skolu stīgu ansambļu un stīgu orķestru konkurss „Musica da Camera". Konkursa mērķis ir popularizēt stīgu ansambļus un stīgu orķestrus, veicināt kolektīvās muzicēšanas prasmes un iemaņas, apzināt un attīstīt Latvijas mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļu radošo potenciālu.
Autore: INESE ELSIŅA