22. oktobrī pulksten 18 Madonas mūzikas skolas Laimas zālē notiks dāņu mūziķa Mikela Andersena (Mikkel Andersen) koncerts.
Mikels Andersens dzimis Kopenhāgenā un jau kopš deviņu gadu vecuma sācis apgūt ģitārspēli. Viņa šābrīža spēlēšanas stilu vislabāk raksturo virtuozitāte, muzikalitāte un intimitāte. To apliecina mūzikas kritiķes Monikas Papazu teiktais pēc koncerta apmeklējuma: „Šis koncerts bija īsta muzikāla epifānija. Ne tik bieži var dzirdēt, kā mūzika tiek atskaņota ar tādu koncentrēšanos un dziļumu. Mikels Andersens radīja ideālu pasauli, pilnībā tajā iekļaujoties un katrai skaņai piešķirot dzīvību un nozīmi. Viņš aizskāra visas sirds stīgas, sākot ar dziļām pārdomām un klusu novērošanu līdz maigai, nostalģiskai un kaislīgai mīlestībai."
Pēc vairāku mūzikas skolu Dānijā un Karaliskās Mūzikas koledžas Londonā pabeigšanas Mikels Andersens ir uzstājies gan kā solists, gan dažādu ansambļu sastāvā Dānijā un ārpus tās, tostarp Skandināvijas valstīs, Vācijā, Austrijā, Baltijas valstīs, Krievijā, ASV, Kanādā.
2009. gadā iznāca Mikela Andersena pirmais soloalbums „El Llanta de la Guitarra", ko Dānijas Nacionālais radio atzina par nedēļas labāko albumu.
Šobrīd Mikels Andersens aktīvi koncertē un pasniedz ģitārspēli gan privāti, gan Kēges mūzikas skolā, kā arī sagatavo studentus iestājeksāmeniem Dānijas Mūzikas konservatorijā.
Autore: INESE ELSIŅA