Gadskārtējam konkursam jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums 2012" pretendentus var pieteikt līdz 6. jūlijam.
Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, jau trešo gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar „Latvijas Avīzi" un Zemnieku saeimu izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums".
Konkursa mērķis ir izcelt un godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces, kas veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, izvēlas lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību.
Šogad konkursa žūrija nolēmusi konkursu izsludināt jau vasarā, lai būtu iespēja vairāk iepazīt pretendentus un sekot jauno lauksaimnieku saimniekošanai ilgākā laikposmā. Apbalvošanas ceremonija notiks Zemnieku saeimas organizētajā lielajā lauksaimnieku ballē 2013. gada janvārī.
Pagājušajā gadā konkursā no Madonas novada tika izvirzīta un veiksmīgi piedalījās z/s „Eglītes" saimniece Līga Joste Ošupes pagastā. Viņa saņēma „Latvijas Avīzes" simpātijas balvu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ