17. novembrī Vestienas pamatskolā notiks ģimeņu vakars „Ģimene-bērns-skola-Dzimtene".
– Šis pasākums tiek rīkots kā turpinājums jau aizsāktajai sarunai „Skolotājs-vecāki-bērns", bet šoreiz – vecākiem kopā ar bērniem. Pirmā saruna aizsākās 14. oktobrī, uzaicinot LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes lektori, pedagoģijas maģistri Ēriku Lanku.
Gan lekcija, gan ģimeņu vakars ir paredzēts projektā „Trīspusēji izdevīgas un nozīmīgas sadarbības veidošana Vestienas pamatskolā", kas guva atbalstu Madonas novada pašvaldības izglītības programmu projektu konkursā, – pastāstīja projekta vadītāja Vita Eizentāle. Jau zināma patiesība, ka bērnu audzināšana nebalstās tikai uz skolu, bet arī uz ģimeni.
Galvenā tēma, ko aizsāka lektore Ērika Lanka, bija vecāku un skolotāju kopīgo prasību izvirzīšana bērnu audzināšanā – bērniem vajag kārtību, likumus un noteikumus, vajag likt sajust, ka viņus mīl, īstajā laikā pamanīt bērnu spējas un problēmas. Ar spilgtiem piemēriem tika risinātas no praktiskās dzīves ņemtas situācijas.
Tā kā nākamajā, praktiskajā semināra daļā piedalīsies skolotāji un vecāki kopā ar bērniem, varēs ieklausīties arī bērnos. Tikšanās notiks valsts svētku priekšvakarā, tāpēc būs arī veltījums patriotisma jūtu audzināšanai.
Autore: IVETA ŠMUGĀ