Vērojot un izjūtot Madonas pilsētas 2. vidusskolas 1. septembra svētkus, daudzkrāsaino balonu prieku, neviļus radās pārdomas par izglītības lomu.
Mūsu Madonas 2. vidusskola sagatavo skolēnus gan citu valstu (Īrija, Lielbritānija, Vācija, Francija, Igaunija u. c.) koledžām, augstskolām, firmu darbu vadītājiem, gan kvalificētam darbaspēkam. Tad kāpēc ierēdņi, deputāti ik pa brīdim saka, ka mūsu izglītība nav konkurētspējīga? Kur tad viņi, šķietami viedie, ir radušies? Varbūt vieglāk ir kritizēt un izlikties gudriem, jo nav iedziļinājušies problēmās dzīvē un nejūt citu zemju elpu. Bet, lūk, ielu bērni, tuneļu bērni un tie, kas neapmeklē skolu, – tam gan nav „līdzvērtības" Eiropā. Valsts politika tīši vai netīši veido analfabētu slāni. Skolotāji un skolēni savu darba padara un padarīs labi!
Autore: VALDA BĒRZIŅA,
Madonas pilsētas
2. vidusskolas skolotāja