Valdība otrdien 14 Latvijas novados, tai skaitā Madonas un Varakļānu, atcēla ārkārtas situāciju, kas iepriekš bija pasludināta saistībā ar kritisko situāciju energoapgādē. Pagājušajā nedēļā ārkārtas situācija jau tika atcelta 26 novados – arī Cesvaines, Ērgļu un Lubānas.
Ekonomikas ministrs Artis Kampars valdības sēdē sacīja, ka pagājušajā nedēļā Latvijas energokompānija „Latvenergo" intensīvi izzāģēja kokus, kas atrodas tuvu elektrolīnijām. Pēc viņa teiktā, lielākā daļa bīstamo koku ir izzāģēti un nevarētu vairs traucēt, turklāt arī laikapstākļu prognozes neliecina, ka tuvākajā laikā varētu būt līdzīgi dabas apstākļi, līdz ar to ārkārtas situāciju vairs nav nepieciešams uzturēt.
Atskatoties uz gada sākumā paveikto, AS „Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis atzina, ka Ziemeļaustrumu reģionā trīs nedēļu laikā likvidēto bojājumu skaits līdzvērtīgs ikdienas situācijās vidēji pusgada laikā piedzīvotajam. Visvairāk bojājumu likvidēts Madonas, Jēkabpils un Aizkraukles pusē. AS „Sadales tīkls" novērtē visu iesaistīto darbinieku un darbuzņēmēju, pašvaldību, kā arī ikviena palīga ieguldījumu iepriekšējās nedēļās piedzīvotajā intensīvajā darbā, lai likvidētu netipiskās dabas stihijas izraisītos elektroapgādes pārtraukumus visā Latvijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.01.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva