Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Abonēt var vēl tikai nākamnedēļ

Redakcija

Autors • 17.12.2010.

Abonēt var vēl tikai nākamnedēļ
Burtu lielums

Vēl tikai nākamnedēļ varēs abonēt preses izdevumus nākamā gada janvārim. Tuvojoties šāgada preses abonēšanas kampaņas izskaņai, pasta nodaļās ir vērojama lielāka cilvēku rosība. Vieni abonē kādu laikrakstu vai žurnālu, savukārt citi steidz iegādāties Ziemassvētku apsveikuma kartītes, lai tās vēl paspētu laikus nosūtīt un apsveikumus radi, draugi un paziņas saņemtu pirms svētkiem.

Par to, ka apmeklētāju patiešām ir daudz, pārliecinājāmies arī Cesvaines pasta nodaļā, kur iegriezāmies trešdien.

– Tā tas ir gandrīz vienmēr. Lielākā daļa iedzīvotāju pasta nodaļā parasti ierodas līdz pulksten 11, pēc tam iestājas salīdzinoši mierīgāks darba periods. Taču gada nogalē apmeklētāju netrūkst visu darba laiku līdz pat pulksten 14.30. Daļa uz pastu nāk arī sestdienās. Pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada daudzi joprojām pērk arī Ziemassvētku apsveikumus, turklāt aptuveni tādā pašā skaitā kā gadu iepriekš. Apsveikumus gan pārsvarā iegādājas vecāka un vidēja gadagājuma ļaudis, kas uzskata, ka tomēr patīkamāk ir saņemt apsveikumus pa pastu. Jauniešiem gan tas vairs nešķiet tik moderni, tāpēc apsveikuma kartītes pērk samērā reti. Viņiem labāk patīk draugus, paziņas un radus apsveikt internetā vai nosūtot īsziņas, – uzsver Cesvaines pasta nodaļas priekšniece Agita Buša.

Savulaik Cesvaines novadā bija vairākas pasta nodaļas. Pirms diviem gadiem, kad tika slēgta Kraukļu pasta nodaļa, Cesvaines pasta nodaļai paplašinājās apkalpes zona. Tagad tās pārziņā ir viss novads.

– Sākotnēji bija grūtāk, bet tagad pie tā ir pieraduši arī iedzīvotāji, kas, braucot uz veikalu, iegriežas arī pasta nodaļā. Lielu darba apjomu veic pastnieki, kas ne tikai piegādā avīzes un žurnālus abonentiem, bet arī pieņem maksājumus un pārdod ikdienā nepieciešamās preces, – atzīst Agita Buša.

Viņa Cesvaines pasta nodaļu vada vairākus gadus, bet to, ka strādās tieši pastā, Agita Buša zinājusi jau skolas gados.

– Man ļoti patika rakstīt vēstules. Savulaik es tās sūtīju ļoti daudz, tāpēc bieži iegriezos pastā, kur man patika viss – atmosfēra, pasta darbinieki un arī tikai pastam raksturīgā smarža. Agrāk jau bandroles tika aizlakotas ar speciālu laku. Tās aromāts savijās ar no tipogrāfijām atvesto avīžu un žurnālu smaržu, kas arī radīja tikai pastam vien raksturīgo atmosfēru, – atceras Agita Buša un turpina: – Man nekad nav bijis citas domas, kā strādāt tikai pastā, un šo savu lēmumu neesmu ne mirkli nožēlojusi. Pēc skolas beigšanas devos uz Rīgu, kur izmācījos par pasta operatori. Darbā mani nozīmēja uz Kraukļiem, taču vēlāk to, tā kā dzīvoju Cesvainē, piedāvāja te. Sākumā strādāju par operatori, bet tagad esmu Cesvaines pasta nodaļas priekšniece. Man patīk savs darbs, tas, ko katru dienu daru. Nav tā, ka, no rīta pamostoties, negribētos nākt uz darbu, jo tas patiešām ir interesants, kaut gan arī slodze un atbildība ir liela.

Cesvaines pasta nodaļas priekšniece Agita Buša, spriežot pēc tā, kā notiek preses abonēšana pasta nodaļā, pieļauj, ka nākamgad preses izdevumiem, iespējams, būs mazāks abonentu skaits.

– Jūtams, ka ekonomiskā situācija ir atstājusi savu iespaidu arī uz preses abonēšanu. Laikrakstu abonentu skaits ar katru gadu samazinās, un arī žurnālus sūta mazāk. Tos, kas iznāk tikai reizi mēnesī, reti kurš abonē, tad jau labāk izvēlas pirkt. Vairāk pasūta iknedēļas žurnālus, īpaši daudz izdevumu abonēja „Laimīgajā nedēļā", kad tos varēja pasūtīt ar lielu atlaidi. No laikrakstiem galvenokārt abonē „Staru", arī „Latvijas Avīzi", bet ne tik daudz. Kāds būs kritums, to precīzi uzzināsim decembra beigās, kad būs apkopoti visi dati, jo daļa presi abonē arī internetā, pa telefonu, pie pastniekiem. Lai pasūtītu kādu preses izdevumu, nav obligāti jānāk uz pasta nodaļu, tagad ir arī citas iespējas. Es vēl ceru, ka daudzi preses izdevumus, kā tas ir bijis katru gadu, abonēs tieši pēdējās dienās, jo daļa to patiešām atliek uz pēdējo brīdi, – saka Agita Buša, piebilstot, ka pārsvarā cilvēki sūta uz vienu mēnesi. Taču ir arī tādi, kas gadiem ilgi preses izdevumus abonē ilgākam laikam, jo tas ir izdevīgāk. Piemēram, pasūtot „Staru" visam gadam, var ietaupīt vienu latu par abonēšanu, kā arī 4,51 latu par abonementa noformēšanu (0,41 Ls mēnesī).

Samērā daudzi „Staru" abonē trim mēnešiem, kas ļauj piedalīties arī tradicionālajā loterijā. Arī Cesvaines pasta nodaļā sastaptā Kalves ģimene „Staru" pasūtīja trim mēnešiem.

– Gluži apgalvot, ka „Staru" lasītu kopš dzimšanas, nevaram, bet vairākus gadu desmitus gan caur jūsu laikrakstu uzzinām vietējos jaunumus un svarīgākos notikumus Madonas pusē. Esmu dzimis Meirānos, bet jau vairāk nekā 30 gadu dzīvoju Cesvainē, – pastāsta Jānis Kalve.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px