Neapturami tuvojas rudens, augusta beigas ir laiks, kad skolēni un arī viņu vecāki gaida jauno mācību gadu. Protams, arī izglītības iestādēm jābūt gatavām uzņemt skolēnus. Par to, cik gatavas jaunajam mācību gadam ir mūsu rajona skolas, „Stars" interesējās šonedēļ. Apskatīt devāmies trīs – Sarkaņu pamatskolu, Cesvaines vidusskolu un Dzelzavas pamatskolu. Visas šīs skolas neapšaubāmi ir ļoti atšķirīgas, salīdzināt tās nav iespējams un arī nav nepieciešams, taču būtiski bija redzēt un uzzināt, kā skolu personāls ir sagatavojies jaunajam mācību gadam ne tikai tehniski, bet arī emocionāli.
„Mums ir jauns matemātikas un fizikas kabinets!”
Sarkaņu pamatskolā „Stara” ierašanās laikā sastaptās skolotājas jauno mācību gadu gaida pozitīvā noskaņojumā, lai gan, protams, klašu telpās vēl ir ļoti daudz darāmā — jāpabeidz atsevišķi remontdarbi, jāsagatavo metodiskie materiāli.
Direktores vietniece audzināšanas darbā un 9. klases audzinātāja Valentīna Liepiņa stāsta, ka šajā skolā mācības sāksies 3. septembrī, par to tiek informēti arī skolēni un viņu vecāki ar pagastā izvietoto afišu starpniecību. V. Liepiņa uzsver, ka ar pašvaldības atbalstu no jauna sagatavots ir fizikas un matemātikas kabinets, skolotāju netrūkst, un katra mācību priekšmeta pilnvērtīgai mācīšanai ir nepieciešamie speciālisti.
Tomēr ir arī atsevišķas vajadzības, piemēram, modernāks tehniskais aprīkojums, stāsta Ivonna Gora, vēstures skolotāja. — Ir nepieciešams videoskops, interaktīvā tāfele būtu noderīga, bet pagaidām acīmredzot tam nav līdzekļu, un mēs to ļoti labi saprotam. Mācību līdzekļi noderētu jauni, jo katru gadu tiek izdots kaut kas jauns, bet laikam tas nav lietderīgi, — vērtē skolotāja I. Gora.
Ar pozitīvām domām 1. septembri gaida Dzelzavā
Arī Dzelzavas pamatskola jauno mācību gadu iesāks tradicionālajā 1. septembrī, lai gan tā ir sestdiena. Informātikas skolotāja un 1. klases audzinātāja Inese Bandere mācību gada sākumu gaida ar lielām cerībām un sajūtu, ka viss ir kārtībā. Viņa priecājas, ka nav nekādu sevišķu problēmu, kas varētu iekavēt mācību procesa sākumu: — Mums ir ļoti laba direktore un ļoti laba pašvaldība, kas mūs atbalsta, ja ir vajadzība, tad parasti saņemam to, kas nepieciešams.
Sandra Deikmane, direktores vietniece saimniecības darbā, ģeogrāfijas skolotāja un 7. klases audzinātāja, ir gandarīta par paveikto darbu un pieliktajām pūlēm, kas bijušas nepieciešamas, lai skolas telpas sagatavotu darbam un skolēnu labsajūtai.
Staigājot pa skolas telpām, tiešām bija sajūta, ka cilvēki centušies ar īpašu rūpību. Par to liecināja svaigi krāsotās klašu telpas, gaumīgi krāsainie aizkari pie logiem un patīkamā atmosfēra, ko radīja paši tobrīd skolā esošie skolotāji. Viņu optimismu nespēja nomākt pat problemātiskā situācija, kas radusies kādas firmas dēļ. Pirmās četras klases „Stara” apmeklējuma laikā vēl nebija aprīkotas ar soliem, jo to izgatavotājfirma vēl nebija tos piegādājusi. Taču Dzelzavas skolotājas ir gatavas iekārtot klases arī kaut vai 31. augusta naktī. S. Deikmane ir pārliecināta, ka sarežģījumu nebūs: — Ja jaunos solus tagad neatvedīs, izmantosim vecos, kamēr tiks sagaidīti jaunie.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.08.2007.
Atvērumu sagatavoja: GITA SILIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto