Pirmdien, 30. jūlijā, „Latvijas pasta" vadība tikās ar Latvijas sakaru darbinieku arodbiedrības un pasta darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai spriestu par pastnieku darba algu paaugstināšanu.
Jau rakstījām, ka patlaban pastnieki vidēji saņem Ls 120 mēnesī – par darbu, kas ir grūts un atbildīgs. Arodbiedrības prasa algas paaugstināt vismaz divas reizes.
Par tikšanās rezultātiem laikrakstu informēja „Latvijas pasta" sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga. Atzīts, ka pasta darbinieku (ne tikai pastnieku) algas ir zemas un tās jāpaaugstina.
– Mēs izprotam darbinieku prasības un būtu gatavi tās izpildīt, palielinot darba algas līdz Ls 250, taču tas ir grūti izdarāms, iekams nav atrisināts jautājums par nerentablo pasta nodaļu uzturēšanu un preses piegādi laukos, – pēc tikšanās paziņojis „Latvijas pasta" ģenerāldirektors Gints Škodovs.
„Latvijas pasta" vadība apņēmusies līdz 13. augustam izstrādāt konkrētu plānu par savu darbinieku algu paaugstināšanas iespējām un iesniegs to arodbiedrībām.
„Latvijas pasts" steidzīgi meklēs finansu avotus savu darbinieku algām. Pagaidām uzņēmums nesaņem valsts finansiālu atbalstu. Vakar gan kļuva zināms, ka kārtējā valdības sēdē ministri diskutējuši par pasta darbinieku algu palielināšanu. Īpašu satraukumu par situāciju paudis satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Pastnieki – tāpat kā citi – mazo algu dēļ varot aizbraukt darbā uz Īriju, tad laukos iestāšoties krīze.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.08.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS