Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Komiteja atbalsta tarifa samazinājumu

Redakcija

Autors • 24.08.2009.

Burtu lielums

Aizvadītajā ceturtdienā notika gan Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas sēde, gan domes ārkārtas sēde.

Kā atzīmēja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, viņa pašvaldības vadītāja darba pieredzē komitejas sēdes darba kārtībā vēl nav bijis iekļauts tik daudz jautājumu – 49, kuru izskatīšanai, kā arī ārkārtas domes sēdes darba kārtībā iekļautajiem 17 jautājumiem novada domes deputāti veltīja tieši 9 stundas: darbu sāka pulksten 10, bet beidza pulksten 19.

Pirmo reizi pēdējos 18 gados kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas deputāti (pagaidām gan vēl tikai komitejas sēdē, galīgais lēmums tiks pieņemts ceturtdien domes kārtējā sēdē) atbalstīja priekšlikumu samazināt gan siltuma tarifu, nosakot 2009./2010. gada apkures sezonā 34,62 latus par megavatstundu jeb par latu mazāk nekā līdz šim, gan ūdens un kanalizācijas tarifu, nosakot to no šā gada 1. augusta līdz 2010. gada 30. aprīlim Ls 1,52 līdzšinējo Ls 1,60 (plus PVN) vietā jeb samazināt par 5 procentiem.

AS „Madonas ūdens" sagatavotais priekšlikums pārāk lielas diskusijas deputātu vidū neizraisīja, galvenokārt tika uzsvērts, ka lēmums par tarifu samazināšanu tomēr ir politisks lēmums, jo, samazinoties ieņēmumiem, uzņēmums nevarēs veikt iepriekš ieplānotos uzlabojumus uzņēmuma darbības uzlabošanā.

Turpretī attiecībā uz siltumenerģijas tarifa iespējamo samazināšanu diskusijas bija ļoti plašas un dažbrīd – arī ļoti asas. Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, vairāki deputāti, piemēram, Valdis Vucāns, Kaspars Udrass, vairākkārt uzsvēra, ka tarifam ir jābūt ekonomiski pamatotam, lai pakalpojumu sniedzēja uzņēmums varētu veiksmīgi darboties un arī turpmāk sniegt kvalitatīvus pakalpojumus.

Savukārt deputāts Modris Zomerovskis vērsa uzmanību uz to, ka šai gadījumā iespējamais tarifa samazinājums ir jāvērtē no psiholoģiskā viedokļa, jo, samazinot to par latu vai diviem, ne iedzīvotāji paliks bagāti, ne arī uzņēmums izputēs. Toties tā būs zīme, ka šajā krīzes situācijā, kad tiek samazinātas pensijas un lielai sabiedrības daļai – algas, arī pašvaldības uzņēmums ir gatavs ciešāk savilkt jostu.

Pēc atšķirīgu viedokļu uzklausīšanas deputātu vairākums vienojās priekšlikumu par siltuma tarifa samazināšanu virzīt izskatīšanai kārtējā domes sēdē.

Jāpiebilst, ka uzņēmums bija sagatavojis priekšlikumu, ko domes sēdē prezentēja SIA „Madonas siltums" galvenais inženieris Ivars Grandāns, patlaban spēkā esošos tarifa griestus nākamajā apkures sezonā samazināt par Ls 1,84. Tai pašā laikā I. Grandāns aicināja saglabāt regulatora apstiprināto tarifu, jo, realizējot siltumenerģiju par pazemināto tarifu, uzņēmums nevarēs uzkrāt apgrozāmos līdzekļus šķeldas iegādei.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px