Šodien un rīt (23. un 24. aprīlī) Ērgļu saieta namā notiek XI J. Jurjāna starptautiskais jauno izpildītāju konkurss „Jaunais mežradznieks 2009".
Konkursā piedalās mežradznieki no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas mūzikas skolām. – Jau tradicionāli konkursā muzicēs arī Madonas mūzikas skolas audzēkņi, – laikrakstam apstiprināja Madonas mūzikas skolas skolotājs Arturs Kloppe. – Ērgļu saieta namā žūrijai spēlēs brāļi Reinis un Kārlis Jurkovski (5. klase), kā arī mūsu skolas 2. klases audzēknis Dāvis Kukārs. Pirmajā dienā notiks konkursa 1. kārta, kur labākie tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kas norisināsies piektdien.
Vaicāts, vai kāds no viņa audzēkņiem varētu savā grupā izvirzīties labāko skaitā, Arturs Kloppe sacīja: – Dāvis piedalīsies jaunākajā (A) grupā, Reinis – B grupā, bet Kārlis – C grupā. Panākumus starptautiskajā sacensībā varam gaidīt no Reiņa Jurkovska mežraga spēles.
Jāpiebilst, ka starptautiskā jauno izpildītāju konkursa „Jaunais mežradznieks 2009" žūriju vada J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Arvīds Klišāns. Pasākumu organizē Brāļu Jurjānu fonds un Ērgļu novada dome.
Arī šogad, kā jau katru gadu, konkursa dalībnieki kopā ar saviem pedagogiem un vecākiem viesosies brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi". – Būs dalībnieki, kuriem viesošanās „Meņģeļos" ir tradicionāla, bet būs arī tādi, kuri brāļu Jurjānu dzimtajā mājā ieradīsies pirmo reizi, – komentē muzeja vadītāja Ieva Vilnīte.
Autore: INESE ELSIŅA