Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes kontroles daļas inspektori pagājušajā gadā veikuši 9356 ūdeņu kontroles braucienus, no tiem Madonas sektorā – 1199.
VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes iekšējo ūdeņu kontroles daļas Madonas sektora vadītājs Jānis Zeltiņš, analizējot pagājušā gada darba rezultātus, uzsver, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pārkāpumu ir bijis krietni vairāk. Pērn inspektori bijušo Aizkraukles, Madonas, Alūksnes un Gulbenes rajonu teritorijās atrodošajos ūdeņos par pārkāpumiem ir administratīvi sodījusi 107 pārkāpējus, bet vēl pirms gada – 63. To skaitā pērn 94 gadījumos bija pārkāpti makšķerēšanas noteikumi, ne tik daudz nelegāli izliktu tīklu. Uzlikto naudas sodu summa – Ls 6605, bet iekasēts – Ls 2845,36. Ērgļu novadā pērn ir konstatēti 2 pārkāpumi, Gulbenes – 11, Jaunjelgavas – 9 pārkāpumi, Koknesē – 3, Madonā – 39, Pļaviņās ir konstatēti 13 rūpnieciskās zvejas pārkāpumi.
Latvijas ūdeņos pērn ir izņemti 647 zvejas un makšķerēšanas rīki, visi – bezsaimnieka. Izņemto rīku vidū – 277 tīkli, 22 naktsāķi, viens žebērklis. Inspektoru ir palicis mazāk, vai var teikt, ka tāpēc ir vairāk pārkāpumu?
Madonas sektorā palikuši četri inspektori. Var jau sasaistīt šo tendenci ar makšķernieku pārkāpumiem, tomēr lielākā problēma ir ekonomiskās grūtības, ko daudzi makšķernieki arī atzīst, ka atļaujas pārkāpt noteikumus, lai iztikai noķertu zivis.
Kā raksturo J. Zeltiņš, izņemto makšķerēšanas rīku skaitā ir ne tikai tīkli, arī murdi, ūdas, naktsšņores, žebērkļi u. c.
Autore: IVETA ŠMUGĀ