Šosestdien, 7. aprīlī, Madonas pilsētas centrālajā laukumā notiks tradicionālais ikmēneša tirgus.
– Aprīlī Saieta laukumā būs divi tirgi. Šosestdien, dienu pirms Viļāniem, notiks kārtējais tirgus, bet svētdien, 29. aprīlī, norisināsies ikgadējais stādu tirgus „Viss dārzam". Interesi par tirgu 7. aprīlī izrāda gan pilsētas iedzīvotāji, gan tirgotāji. Tā aktualitāte būs sezonas preču piedāvājums, bet plašā izvēlē būs arī citas ikdienā nepieciešamas lietas un produkti. Vairāki tirgotāji, piemēram, zivju izstrādājumus Madonā piedāvās pirmo reizi. No vienas puses, divus tirgus vienā mēnesī it kā negribējām rīkot, bet – no otras – ja jau ir interese, kāpēc to nedarīt, īpaši, ja ņem vērā, ka savulaik Ministru kabineta noteikumos paredzētie ierobežojumi ir atcelti, – pastāstīja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma.
Vaicāta, kāpēc tradicionālais pavasara gadatirgus tiks rīkots svētdienā, viņa atzīmēja, ka tas tiek darīts sakarā ar valdības pārcelto darbdienu no pirmdienas, 30. aprīļa, uz sestdienu, 28. aprīli, no valsts budžeta finansējamās institūcijās, turklāt tā rīkoties, nosakot darba un atpūtas laiku, tiek ieteikts visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām.
– Tika apsvērta iespēja stādu tirgu rīkot 5. maijā, bet šajā datumā stādu festivāls norisināsies Siguldā, līdz ar to daļa stādaudzētāju nevarētu ierasties Madonā, tāpēc šogad šis tirgus pie mums notiks 29. aprīlī, – sacīja Nadežda Seļma.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA