Aizvadītajā nedēļā norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes taktiskās mācības Vecpiebalgas vidusskolas kopmītnēs, kur tika inscenēta situācija, ka ēkas trešā stāva virtuvē izcēlies ugunsgrēks.
Praktiskajās mācībās inscenētajā situācijā kopmītņu virtuvē bija aizdegusies elektriskā plīts un izveidojies liels piedūmojums, līdz ar to no ēkas tika evakuēti skolēni. Mācību ietvaros tika izspēlēta arī situācija ar cilvēku evakuāciju no piedūmotās ēkas, cietušo cilvēku izglābšanu no piedūmotajām telpām un nodošanu mediķu aprūpē.
Mācību mērķis bija pilnveidot ugunsdzēsēju glābēju taktiskās iemaņas, kā arī pārbaudīt un uzlabot sadarbību starp iesaistītajām institūcijām – VUGD un izglītības iestādi. Šādas taktiskās mācības paaugstinātas bīstamības objektos (izglītības iestādēs, ražošanas ēkās u. c.) tiek organizētas regulāri, un tās ļauj izslēgt konstatētās nepilnības, lai reāla apdraudējuma gadījumā gan izglītības iestādes personāls, gan arī ugunsdzēsēji glābēji labāk zinātu, kādas taktiskās un arī praktiskās darbības ir jāveic.
Mācībās piedalījās ugunsdzēsēji glābēji no VUGD Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas un Ērgļu, Jaunpiebalgas un Cesvaines posteņiem. Plānots, ka nākamās taktiskās mācības Vidzemē notiks jau jūnija beigās Gulbenē.
Autore: SANDRA VĒJIŅA, VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē
16.05.2017.