Naktī uz pirmdienu, 2. novembra pulksten 2.08, ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novadu, kur dega dzīvojamā māja. Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts bojā gājis cilvēks.
VUGD pārstāve Sandra Vējiņa atklāja, ka, ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzījuši degošu vienstāva, ķieģeļiem apmūrētu koka dzīvojamo māju pilnā platībā – 48 kvadrātmetros. Ēkas jumts jau bija iebrucis; veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, notikuma vietā strādājot 10 ugunsdzēsējiem glābējiem no Cesvaines, Madonas un Lubānas, izdevās likvidēt piecu stundu laikā, pulksten 7.20.
Iespējams, mājoklī nebija uzstādīts vai nedarbojās dūmu detektors, jo sakarā ar notikušo Sandra Vējiņa uzsvēra: „VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus."
04.11.2020.