Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Skolā no ķīmiskām vielām izcēlies neliels ugunsgrēks

LAURA KOVTUNA

Autors • 05.11.2020.

Skolā no ķīmiskām vielām izcēlies neliels ugunsgrēks
Burtu lielums

informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šonedēļ izcēlies neliels ugunsgrēks Madonas pilsētas vidusskolas ķīmijas kabinetā, kurā, par laimi, neviens necieta. 3. novembrī pulksten 14.15 tika saņemts izsaukums uz izglītības iestādi Valdemāra bulvārī Madonā, kur bija apgāzies plaukts ar ķīmiskām vielām un notikusi ķīmiska reakcija, kā rezultātā ēkā nostrādāja automātiskā ugunsaizsardzības sistēma.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ķīmijas kabinetā uz grīdas bija notikusi aizdegšanās 0,1 kvadrātmetra platībā. Pirms VUGD ierašanās iestādes darbinieki, izmantojot ugunsdzēsības aparātu, aizdegšanos bija likvidējuši, no ēkas arī bija evakuējušies 30 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas, kā arī veica ķīmisko vielu savākšanu. Pulksten 14.47 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode atklāja, ka brīdī, kad negadījums izcēlies, šai korpusā neviena nav bijis, jo vecāko klašu skolēniem šobrīd mācības notiek attālināti. Savukārt klātienē 1.-6. klašu skolēni mācās citā korpusā, un brīdī, kad negadījums izcēlies, vēlā pēcpusdienā, skolā jau bijis mazāk bērnu nekā parasti.
Noskanot signalizācijai, ļoti operatīvi ieradusies skolas apsardzes firma, kas palīdzējusi koordinēt tālāko rīcību. Izsaukti ugunsdzēsēji, skolēni un darbinieki evakuējās. Skolas ķīmijas speciālisti izlēma par labu ugunsdzēšamā aparāta izmantošanai, lai nodzēstu liesmas.
Lai gan apjoma ziņā ugunsgrēks bijis neliels, sadūmojums – jūtams. Viss kopā radījis zināmu stresu un satraukumu par notiekošo, bet Inese Strode uzteica gan skolēnu, gan skolotāju adekvāto rīcību šajā situācijā.
– Mums regulāri notiek ugunsdrošības mācības, ir redzēts arī ugunsdzēšamais aparāts darbībā, tomēr, kad tas viss notiek reālajā dzīvē, izjūtas ir pavisam citas. Nupat septembrī mums bija šādas mācības, protams, treniņi dod daudz. Jāteic, ka sadūmojums bija gana liels, to varēja just arī bērni no otra korpusa. Tas man lika nedaudz citām acīm paskatīties uz jaunuzstādītajām ugunsdrošajām durvīm, par ko iepriekš varbūt šķita, kā nu tās gaitenī tik smagnējas tagad būs. Bet, kad redzi, kā tas viss izplatās – smaka, dūmi… Nu jau citādāk novērtēju visus tos drošības pasākumus, pie kā jaunā projekta ietvaros ir piedomāts. Varu arī tikai uzteikt to, ka visi adekvāti reaģējām, ka apsargi un ugunsdzēsēji ļoti ātri ieradās un operatīvi veica savas darbības, – pauda Inese Strode.
Viņa atklāja, ka konkrētās ķīmiskās vielas, no kurām notikusi aizdegšanās, uzglabātas nelielā daudzumā, katra savā drošā iepakojumā, turklāt tās pašas par sevi ir samērā nekaitīgas. Domādams neizdomāsi, ka plauktiņš vienā no skapjiem nedaudz sašķiebies. Līdz ar to vielas, kas uz tā atradās, sagāzās, un notikusi šāda reakcija. Telpas tika rūpīgi izvēdinātas un arī vēl nākamajā dienā pārbaudīts, vai nav kāds kaitīgs sadūmojums, tāpat pārbaudīti pārējie skapīši un plauktiņi ķīmijas kabinetā – mācības var turpināties. Kā atzina skolas direktore, noderēs arī šī reālā dzīves mācība, kas likusi pārbaudīt savu spēju reaģēt uz negaidītu notikumu.


06.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px