Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pareiza rīcība pēc ceļu satiksmes negadījumiem

Inta Palkavniece, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Autors • 14.11.2017.

Pareiza rīcība pēc ceļu satiksmes negadījumiem
Burtu lielums

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Valsts policiju un Ceļu satiksmes drošības direkciju pirms nedēļas uzsāka informatīvo kampaņu, kurā iedzīvotājiem atgādina par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta nepieciešamību automašīnās.

Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī uz neskaitāmiem ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušus cilvēkus, dzēstu aizdegušās automašīnas un veiktu citus glābšanas darbus. Pieredze rāda, ka cilvēki nereti nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem, tāpēc, īstenojot informatīvo kampaņu, VUGD mērķis ir atgādināt iedzīvotājiem par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem – to, ka ir jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, nevis jāfotografē vai jāfilmē, un to, ka ugunsdzēsības aparātam ir jābūt katrā automašīnā.
VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz vidēji 800 glābšanas darbiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījumiem un palīdzības sniegšanu pēc tiem – gan iespiestu cilvēku glābšanu, gan ceļa braucamās daļas sakārtošanu pēc negadījumiem vai, piemēram, degvielas noplūdes likvidēšanu. Kopumā 2016. gadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vairāk nekā 170 cilvēkiem, savukārt šogad palīdzība sniegta jau vairāk nekā 110 cilvēkiem.
Tāpat ik gadu ugunsdzēsēji glābēji saņem ap 200 izsaukumu uz degošām automašīnām, bet, ierodoties notikuma vietā, mašīnas parasti gandrīz jau ir nodegušas. VUGD atgādina – tikko pamanot dūmus zem automašīnas motora pārsega, cilvēki ātri aizdegšanos var likvidēt vai vismaz ierobežot, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Bet vairumā gadījumu autovadītājiem ugunsdzēšamais aparāts automašīnā nemaz neatrodas.
Šīs kampaņas ietvaros ir izveidoti trīs informatīvi videoklipi, kuri tiks demonstrēti izglītības iestādēs, kā arī ikviens interesents tos aicināts apskatīt VUGD sociālo tīklu kontos. Savukārt VUGD nodarbinātie kampaņas laikā dosies uz bērnudārziem un sākumskolu pirmajām klasēm, lai dalītu krāsojamās grāmatas un mācītu bērniem par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma un zvanīšanu uz 112. Informatīvā kampaņa norisināsies vēl šo nedēļu.

15.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px