Ļaudonas pagasta katlumājā aizvadītajā ceturtdienā pēc saimniecisku darbu veikšanas izcēlās neliela ugunsnelaime, kas gan ātri un veiksmīgi novērsta, neradot būtisku kaitējumu.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka 5. novembrī pulksten 16.23 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ļaudonas pagastu, kur vienstāva katlumājā degusi koka konstrukcija un putekļi 0,1 kvadrātmetra platībā. Jau pēc aptuveni pusstundas, pulksten 17.03, ugunsgrēks tika likvidēts.
Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs atklāja, ka ugunsnelaime izcēlusies pēc tam, kad „Madonas siltuma" darbinieki griezuši caurumu, pa kuru iebērt granulas. Acīmredzot, no metināšanas darbiem dzirkstele trāpījusi degtspējīgā materiālā, tā sprieda Artūrs Portnovs. Kad gruzdēšana jau sākusies, darbinieku katlumājā vairs neesot bijis, bet dūmus pamanījuši vietējie iedzīvotāji, kas izsaukuši VUGD un pašu spēkiem arī jau sākuši liesmas dzēst. Labi, ka viss beidzies labi, un paldies iedzīvotājiem par operatīvo rīcību, secināja pagasta pārvaldes vadītājs.
Kā akcentēja VUGD pārstāve Sandra Vējiņa, apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši bojātu apkures ierīču ekspluatācijas vai to nepareizas lietošanas dēļ. „Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!" uzsvēra Sandra Vējiņa.
11.11.2020.