Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Nedēļas nogalē dzēsti četri ugunsgrēki

LAURA KOVTUNA

Autors • 06.02.2017.

Burtu lielums

Laikā no 3. līdz 6. februārim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma desmit izsaukumu – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums. Četri no šiem izsaukumiem reģistrēti Madonas reģionā.

VUGD informē, ka piektdien, 3. februārī, pulksten 13.10 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Bērzaunes pagastu, kur dega vieglās automašīnas motortelpa divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pulksten 13.41.
Savukārt sestdien pulksten 18.26 tika saņemts izsaukums uz Saules ielu Madonā, kur atkritumu konteinerā dega atkritumi viena kvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pulksten 18.39. Iemesli, kādēļ aizdegās automašīna un atkritumu konteiners, pagaidām ugunsdzēsējiem glābējiem nav zināmi.
Tās pašas sestdienas pulksten 17.07 tika saņemts izsaukums uz Lubānas ielu Varakļānos, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka gāzes eksplozijas dēļ notikusi aizdegšanās un 60 kvadrātmetru platībā deg vienstāva koka dzīvojamā māja. Ugunsgrēkā cieta apmēram 75 gadus veca sieviete un 46 gadus vīrietis, kuri bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās un nodoti NMPD mediķiem. Pulksten 21.35 ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Viļānu, Varakļānu un Lubānas ugunsdzēsēji. VUGD Madonas daļas inspektors Arnis Šmugais pastāstīja: – Mājā atradās gāzes balons, tam bija notikusi noplūde, tādējādi notika eksplozija un strauja aizdegšanās. Māja nebija liela, 60 kvadrātmetru, būtībā visā platībā ēka arī aizdegās. Iedzīvotāji paši bija paguvuši no mājas izkļūt. Notikuma vietā strādāja trīs autocisternas un ugunsgrēku nodzēsa.
Sazinoties ar Varakļānu novada pašvaldību, domes priekšsēdētājs Māris Justs atklāja, ka cietušie pašlaik atrodas slimnīcā un ārstējas, tādēļ pašvaldībā pēc palīdzības viņi vēl nav vērsušies. – Cik saprotu, māja vairs nebūs apdzīvojama, tādēļ pieļauju, ka pēc izrakstīšanās cietušie vērsīsies pašvaldībā, noteikti atradīsim iespējas, kā viņiem palīdzēt. Šobrīd neesam tiktāl komunicējuši, kāda konkrēti palīdzība viņiem būs nepieciešama. Katrā ziņā šis Varakļānos nav pirmais gadījums, turklāt uz šīs pašas ielas. Ir pagājis nedaudz vairāk kā gads, kad netālu kaimiņos arī nodega dzīvojamā māja, toreiz diemžēl bija traģiskas sekas un gāja bojā vīrietis. Tomēr šajā gadījumā, cik zinu, iemesls ugunsnelaimei bija gāzes noplūde, un cietušie paguva izglābties, – pauda Māris Justs.
Sestdien vēl kāds reģistrēts notikums – pulksten 17.48 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Vestienas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pulksten 18.38. – Diemžēl cilvēki joprojām pavirši izturas pret apkures iekārtu ekspluatācijas noteikumiem, – komentēja Arnis Šmugais.

07.02.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px