Sestdien, 1. augustā, pulksten 16.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vidzemes ielu Lubānā, kur trīsstāvu dzīvojamajā mājā 2. stāva dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens un izveidojies sadūmojums. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt mājokli. Tajā dūmu detektors nebija uzstādīts.
Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas laikus brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošu trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotat, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!
Autore: SANDRA VĒJIŅA,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste
04.08.2020.