Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jauna likuma norma

Redakcija

Autors • 27.12.2018.

Burtu lielums

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka jau 2020. gada 1. janvārī stājas spēkā likuma norma, kas nosaka, ka viendzīvokļa objektos, kā arī daudzdzīvokļu objekta dzīvoklis ir jānodrošina ar autonomu ugunsgrēka detektoru, kas reaģē uz dūmiem.

VUGD vērš iedzīvotāju uzmanību, ka nav jāsagaida 2020. gads, bet pašu, ģimenes locekļu un līdzcilvēku drošībai šie autonomie ugunsgrēka atklāšanas detektori jāiegādājas un jāuzstāda laikus, jau tagad. VUGD ikdiena parāda – ja mājoklī ir bijis dūmu detektors, nelaime ir pamanīta laicīgāk, kā arī cilvēks paspēj izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Pats svarīgākais, kas jāatceras, – ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Informāciju sagatavoja: SANDRA VĒJIŅA,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste


28.12.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px