Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ērgļos uzsāk depo būvniecību

LAURA KOVTUNA

Autors • 25.10.2016.

Ērgļos uzsāk depo būvniecību
Burtu lielums

20. oktobrī Ērgļos svinīgi tika uzsākta jauna ugunsdzēsēju depo būvniecība, pamatos iemūrējot vēstījuma kapsulu nākamajām paaudzēm. Iepriekšējā depo ēka, kas būvēta 1951. gadā un būvniecības laikā pieļauto kļūdu, kā arī nepietiekamās apsaimniekošanas dēļ jau labu laiku atradās kritiskā stāvoklī, šā gada sākumā tika nojaukta.

Jaunās depo ēkas pārbūves, kā arī atlikušās garāžas un palīgēkas nojaukšanas darbi tika uzsākti augustā. Šobrīd būvniecības darbi pavirzījušies tiktāl, ka ēkai sagatavoti pamati, un tā ieguvusi pirmās aprises. Vietā, kur atradīsies garāža, aizvadītajā ceturtdienā pamatos tika iemūrēta vēstījuma kapsula.
Par to, ka vecais depo ir jānojauc un jāceļ jauns, tika runāts gadiem, tomēr, lai tam atrastu valsts finansējumu, bija nepieciešama politiskā griba. Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa svinīgajā depo būvniecības atklāšanā pauda: – Šogad jau trešo reizi tiek ielikts „stūrakmens" jaunas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo ēkas celtniecībā, jo šis ir jau trešais depo, kas tiek celts no jauna. Mēs plānojam, ka šogad vai nākamgad kapsulu varētu ielikt arī Skrundā un Rīgā. Vietējie noteikti labāk atceras, kāda bija vecā depo ēka Ērgļos, tādēļ esam gandarīti, ka taps jauns, kvalitatīvs, mūsdienu prasībām atbilstošs depo. VUGD un Valsts policijas (VP) darbinieki (uz jauno depo ēku nākamgad pārcelsies arī VP darbinieki, kas apkalpo Ērgļu novada teritoriju. – Aut.) varēs darīt savu darbu. Telpas būs siltas, piemērotas, tai skaitā arī ugunsdzēsēju automašīnām. Paldies visiem sadarbības partneriem, ar ko kopā iecere par jaunu ugunsdzēsēju depo tapa iespējama.
Šajā procesā liela loma bija Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA), kas rīkoja iepirkuma konkursu, izvēloties projektētājus („Modus-R" arhitekte Dace Rampāne. – Aut.), būvniekus un būvuzraugu (SIA „Jurēvičs un partneri". – Aut.).
NVA direktors Ēriks Ivanovs uzrunāja klātesošos: – Šogad mums ir bijis tas gods uzsākt jaunu pienākumu, kāda aģentūrai līdz šim nebija, – pilnīgi jaunu objektu būvniecību. VUGD Ērgļu depo ir trešais objekts, kura pamatos esam gatavi ielikt vēstījuma kapsulu. Tagad varam atskatīties uz iepirkuma procedūras, projektēšanas un būvnieku izraudzīšanu kā saspringtu laiku NVA, bet viss tika izdarīts ļoti profesionāli – tā, lai – ceram – mēs godam varētu pieņemt šo būvi un nodot VUGD ekspluatācijā.
Savā vēstījumā nākamajām paaudzēm Ēriks Ivanovs uzsvēra: „Vecais, 21. gadsimta tehniskajām vajadzībām neatbilstošais depo ir nojaukts, un jaunajā būvlaukumā jau redzamas jaunā depo aprises. Mēs ceram, ka sadarbība ar būvfirmu būs veiksmīga un jaunā depo ēka kalpos ugunsdzēsējiem ilgi, tādēļ šodienas vēstījumu izlasīt varēs tikai pēc ļoti ilga laika."
Kā atklāja būvfirmas SIA „Bazalts" valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols, celtniecība sokas raiti un jau šobrīd strādnieki esot apsteiguši darbu grafiku: – Mēs jau esam pierādījuši, ka varam uzbūvēt šāda veida VUGD depo ēkas. Pirms gada tādu uzbūvējām Valkā, arī Ērgļos šobrīd var teikt, ka darbi rit ātrāk par grafiku. Domāju un apsolu, ka nodošana notiks nākamā gada jūlijā, augustā. Ceram, ka mūsu uzbūvētajās telpās Ērgļos ugunsdzēsēji jutīsies labi un varēs nedomāt par sadzīviskām problēmām, bet ik mirkli būt gatavi steigties palīgā novada ļaudīm.
Vēsturiskajā mirklī klāt bija arī VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Normunds Plēgermanis:
– Jāteic paldies, ka esam sadzirdēti un jaunas depo ēkas būvniecība Ērgļos beidzot ir uzsākta. Kapsulā kā vēstījumu vēlējāmies atstāt vecā ugunsdzēsēju depo ēkas attēlu, kā arī pagaidu ēkas, kurā šobrīd vēl mitinās VUGD Ērgļu postenis, foto.
Viņš arī pauda pateicību Ērgļu novada pašvaldībai, kas palīdzēja rast iespēju VUGD Ērgļu postenim īrēt pagaidu telpas. Lai gan tās nav līdz galam piemērotas ugunsdzēsēju glābēju darbam, šo gadu laikā, kamēr vecā un pašiem glābējiem par bīstamu kļuvusī depo ēka bija slēgta un kamēr tiek būvēts jaunais depo, VUGD Ērgļu postenim ir iespēja tajās veikt savu darbu, jo nākamais tuvākais depo atrodas ap 40 km attālumā.
– Šodien mums ir dubulti svētki. Pirmkārt, mūsu VUGD komanda iegūs jaunas, skaistas, piemērotas telpas. Otrkārt, ērglēniešiem pavērsies skaistāks skats – vecā depo vietā izaugs jauna ēka. Mēs bijām tie sliktie, kas rakstījām, ka šī māja ir jānojauc, un skubinājām šo jautājumu sakārtot. Beigu beigās kopīgiem spēkiem tas arī būs izdevies, – vēstīja Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. Kā vēsturisko liecību nākamajām paaudzēm kapsulā viņš ievietoja „Ērgļu Novada Ziņu" augusta numuru, kurā vēl redzams vecā depo fotoattēls, kā arī lata un eiro monētu. „1951. gadā celtā VUGD Ērgļu posteņa depo ēka savu misiju pildīja 50 gadu garumā. Novēlam, lai jaunceļamā depo ēka sniegtu iespēju VUGD darbiniekiem strādāt mūsdienu prasībām atbilstošā vidē un kvalitātē, nodrošinot drošu vidi Ērgļu novada un apkārtējo novadu iedzīvotājiem," pašvaldības domes priekšsēdētājs rakstīja savā vēstījumā nākamajām paaudzēm.
Jautāts, kādas izjūtas ir, gaidot jaunā depo atklāšanu nākamgad, VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders atbildēja: – Šobrīd puiši dzīvo īrētās telpās, jaunais depo atrisinās jautājumu gan par telpām, gan tehniku. Lai gan paliks arī vecā tehnika, nākamgad nāks klāt viena jauna autocisterna, tā vismaz mums šobrīd ir solīts, ko ar cerībām arī gaidām. Madonas daļa sastāv no četriem posteņiem, Ērgļu postenis mūsu vidū būs visjaunākais un modernākais, ko viņi sen arī bija pelnījuši. Brauksim pie viņiem ciemos vēl biežāk (smejas).
– Līdz šim viss notika tikai runu veidā, bet tagad tiešām redzam, ka darbi ir uzsākti, līdz ar to ir pietuvojies arī tas mirklis, kad Ērgļu postenim būs jaunas, modernas un darbam atbilstošas telpas. Bija neērtības, kas kādu brīdi jau vēl jāpiecieš. Jātur būvnieki pie vārda, lai augustā viss būtu gatavs un VUGD Ērgļu postenis varētu nākt iekšā jaunajā depo, – pauda VUGD Madonas daļas Ērgļu posteņa komandieris Uvis Konovalovs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px