Laikā no 20. līdz 21. aprīlim ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 15 kūlas ugunsgrēku, tai skaitā Madonas novada Mārcienas, Lazdonas un Aronas pagastā, Lubānas ielā Varakļānos.
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību – ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.
Savukārt 22.-23. aprīlī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Varakļānu novadā un Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši nolūzuši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamo daļu.
Autore: SANDRA VĒJIŅA,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste Vidzemē