Mārcienā, trīsstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā, degusi kāda dzīvokļa virtuves siena 0,5 kvadrātmetru platībā. Nepilnas pusstundas laikā ugunsnelaime bija likvidēta, un cilvēki tajā necieta, informē VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.
Tomēr nelaime varēja arī neizcelties vai tikt pamanīta vēl ātrāk, ja mājoklī būtu bijis uzstādīts dūmu detektors, kas ar šo gadu ir obligāta prasība mājokļu saimniekiem.
Izsaukumu uz Mārcienas pagastu ugunsdzēsēji glābēji saņēma 29. septembrī pulksten 12.22; tas tika likvidēts pulksten 13.05, atklāj VUGD. Konstatēts, ka mājoklī nav uzstādīts dūmu detektors. „VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvību un samazināt ugunsgrēka platību, tādējādi arī tā radītos zaudējumus," uzsver Sandra Vējiņa.
06.10.2020.