Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jaunieši nebaidās ziedot asinis

Redakcija

Autors • 07.05.2012.

Jaunieši nebaidās ziedot asinis
Burtu lielums

Cesvainē jau otro reizi šogad piestāja īpašais Valsts asinsdonoru centra autobuss, lai ļautu ziedot asinis ikvienam, kurš vēlas un drīkst kļūt par donoru.

Jau ierasti asinis varēja nodot Cesvaines vidusskolas telpās. Pirmie asins ziedotāji skolā pulcējās, vēl pirms bija ieradušies Asinsdonoru centra pārstāvji. Tas ļauj domāt par to, ka cilvēki augstu vērtē iespēju nodot asinis, tādējādi palīdzot kādam citam, kam tās ir nepieciešamas dzīvības glābšanai. Jāatgādina, ka kļūšana par donoru ir brīvprātīga un jebkurā no asins nodošanas posmiem savu izvēli var mainīt.
Pirmajā donoru dienā – šā gada janvārī – Cesvainē asinis nodeva 68 donori, šajā reizē bija ieradušies 57 cilvēki, kas vēlējās ziedot asinis, taču trīs no tiem veselības stāvokļa dēļ to nedrīkstēja darīt. Asinsdonoru centra pārstāvji pauda gandarījumu par tik lielu atsaucību, sevišķi uzsverot, ka kuplā skaitā nāk arī jaunieši. Īstenībā donoru dienas apmeklējums vecāko klašu skolēniem kļūst par pašsaprotamu lietu. Šajā dienā pirmo reizi asinis nodeva seši donori, un viena no viņiem bija 11. klases skolniece Līva Puzuka, kas neslēpa, ka pirms tam bija satraukusies, jo no asinīm viņai ir bail.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.05.2012.

Autore: RITA TURKINA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px