Priekšsvētku laikā, brīdī, kad skolēniem prāts no mācībām pamazām pārvirzās uz citām lietām, Madonas pilsētas 1. vidusskolas sporta skolotāji skolēniem piedāvāja sēdēšanu solos nomainīt ar cita veida aktivitātēm.
Šis atšķirīgais piedāvājums bija sporta nedēļa, kuras laikā skolēni varēja gan spēlēt galda hokeju, gan florbolu, gan nodarboties ar aerobiku un citām aktivitātēm.
– Ir gada beigas, kontroldarbi lielākoties ir uzrakstīti un ieskaites nokārtotas, tādēļ, lai atsvaidzinātu skolēnu prātu un uzmundrinātu viņu garu, nolēmām sarīkot sporta nedēļu. Trīs dienu laikā pamatskolas un vidusskolas klašu skolēni varēja darboties dažādos sporta pasākumos. Viņiem bija izvēle – vai nu piedalīties sporta aktivitātēs, vai sēdēt stundās. Lielāka atsaucība ir no pamatskolas klašu grupām. Vidusskolēniem, jo īpaši 12. klasēm, šķiet, gada nogales pārbaudījumi izsūkuši visus spēkus, taču Ziemassvētku stafetē plašāk ceram iesaistīt arī viņus, – pastāstīja viena no Madonas pilsētas 1. vidusskolas sporta nedēļas rīkotājām Elita Gusarova.
Pirmajā sporta nedēļas dienā skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīt tādu neparastu sporta veidu kā galda hokejs. Skolotājs Egils Ziņģītis bija uzaicinājis Latvijas Galda hokeja federācijas darbinieku un vienu no labākajiem galda hokeja spēlētājiem valstī, lai skolēnus iepazīstinātu ar šo spēli. Federācija bija sarūpējusi 25 galdus, un katra klašu grupa 40 minūtes varēja brīvi ap tiem darboties. Kas zina, varbūt kādā skolēnā aizdegtā interese par galda hokeju pēc dažiem gadiem summēsies panākumos kādā no valsts vai starptautiska līmeņa sacensībām.
Otrā sporta nedēļas diena vairāk tika veltīta 6. un 7. klašu skolēniem. Zēni savstarpēji sacentās, noskaidrojot labākos florbola turnīrā, savukārt meitenes piedalījās Ziemassvētku aerobikas maratonā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto