Lai gan daudziem nav svešs vārdu savienojums „pēcsvētku depresija", ne visi to uztver kā reālu draudu vai nopietnu problēmu. Diemžēl, kā uzsver psihologi, tā ir aktuāla un reāla problēma arī pie mums.
Kā liecina statistikas dati, tieši Ziemassvētku un Jaunā gada laikā cilvēkiem pasliktinājies emocionālais veselības stāvoklis, līdz ar to zvanu skaits uz krīzes tālruņiem krietni pieaudzis. Turklāt, zvanītāju vidū ir arī bērni – uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni Ziemassvētkos vien zvanījuši 384 bērni un viņu vecāki. Varētu šķist, ka svētki pagājuši, tātad arī problēmas mazinājušās. Taču speciālisti vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka pēcsvētku nomāktība var ilgt arī visu janvāri un februāri. Protams, tai pāri var tikt saviem spēkiem, ievērojot dažus psihologu apkopotos ieteikumus, savukārt, ja grūtsirdība nemazinās, jāvēršas pie speciālista.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto