Cesvainiete INTA STIENE uzskata: – Kad cilvēkam gadi tuvojas lielākam skaitlim, jāsāk atskatīties uz savu iepriekšējo dzīvi un saprast, ko pa šiem gadiem esi iemācījies un kā to likt lietā. Vairs nevar paļauties uz dabas, vecāku un jaunības doto, bet gan jārāda, ko pati varu paveikt savā labā.
Ar šādu iekšēju motivāciju viņa ir sākusi, kā pati teic, kopt savus paradumus. Tas attiecas gan uz ēšanu, gan veselīgu dzīvesveidu, gan domāšanas veidu.
– Esmu sapratusi, ka vajag iemācīties zināt, kad nevajag sniegt otram padomus. Tos var dot tikai, ja otrs prasa, jo cilvēkam taču ir jābūt gatavam šos padomus uzņemt, citādi no tiem nav jēgas. Viens ir šos padomus uzklausīt, bet pavisam kas cits – sākt ievērot. Vēlos pateikties dakteres Galejas doktorātam, kas operatīvi nostrādāja un ievietoja mani neiroloģijas nodaļā pie daktera Sīļa, kad man sākās veselības problēmas. Viņš, vienkārši paskatoties uz mani, secināja – nepareizs dzīvesveids un ēšanas paradumi. Ļoti bieži uzturēdamās ārstniecības iestādēs, pamanīju, ka šādu diagnozi cilvēki nemaz nevēlas ņemt vērā – viss tiek prasīts no medicīnas. Bet vislētākais un visefektīvākais, kā arī visgrūtākais veids ir paša darbošanās, – uzsver Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.04.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto