Pašlaik aktuāla kā lielos, tā mazos dārzos ir cīņa ar dažādiem augu kaitēkļiem un slimībām. Kā visefektīvāk cīnīties ar pagājušās ziemas, kas augu ienaidniekiem bijusi īpaši labvēlīga, atstātajām sekām, kas jāievēro, lietojot augu aizsardzības līdzekļus, padomu sniedz ZS „Vainagi" veikala „Saimnieks" vadītāja Ilona Ceruka.
– Ir situācijas, kad bez pesticīdu lietošanas nevar tikt galā ar augu ienaidniekiem, jo kaitēkļi un slimības uzveic gandrīz jebkuru kultūru, kas aug dārzā. Katram cilvēkam ir izvēle – vēlas savā dārziņā lietot ķīmiskus līdzekļus vai ne. Jāielāgo, ka tie ir kaitīgi kā apkārtējai videi un dzīvniekiem, tā arī pašam cilvēkam. Taču ķīmiskajiem pesticīdiem pastāv arī analogi – bioloģiskie līdzekļi. Ja vajadzīgs pavisam nekaitīgs līdzeklis, tad jāizvēlas „Fitoekols-IF", kas derēs gan augu slimību, gan kaitēkļu apkarošanai un ir jau litra pudelē – gatavs lietošanai, pirms tam vienīgi saskalinot. Tas ir dabai saudzīgs, gatavots uz skuju bāzes, taču nevar droši apgalvot, ka šis līdzeklis mūsu klimata apstākļos līdzēs vienmēr, – skaidro Ilona Ceruka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2014.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto