Vēl tikai pats vasaras sākums, bet jau pamatīgi tiekam lutināti ar karstumu. Tas ir viens no šīs nedēļas pirmajiem jautājumiem, kas tiek uzdots, paziņām satiekoties, – kā tiec galā ar karstumu?
Ģimenes ārste Inita Galeja secināja, ka pacientu vidū šogad nav bijis iedzīvotāju ar sūdzībām par karstuma vai saules dūrienu. Tas varētu liecināt par viņu izglītotību, kā rīkoties karstajā laikā. Taču pastāvot otra galējība, piebilda Inita Galeja: – Lai nepārkarstu, cilvēki, sevišķi automašīnās, mēdz uz pilnu jaudu darbināt kondicionierus. Šī gaisa plūsma sausina deguna gļotādu, tādēļ daudzi pacienti sūdzas par kasīšanās sajūtu kaklā un degunā. Labāk visu darīt mēreni, lai nerastos šīs pretējās problēmas.
Savukārt ģimenes ārste Valentīna Zvēra iesaka par veselību rūpēties pēc principa „Sargi sevi pats, tad arī Dievs tevi sargās!".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto