Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Bērns un TV skatīšanās – labi vai slikti?

Redakcija

Autors • 14.02.2014.

Bērns un TV skatīšanās – labi vai slikti?
Burtu lielums

Jau sen zinām, ka pārmērīga televizora skatīšanās vai sēdēšana pie datora ir kaitīga – ne tikai no fizioloģiskā aspekta (saliekta, nekustīga poza, kairinājums redzei), bet arī psiholoģiskā. Sevišķi jutīgajā bērna vecumā negatīvi var ietekmēt televīzijā redzētā saturs, kā arī šāds brīvā laika pavadīšanas modelis pats par sevi.

Speciālisti norāda, ka pēdējo desmitgažu laikā bērniem arvien biežāk ir grūtības uztvert informāciju, runāt pašiem, formulēt savas domas, samazinās aktīvas radošās domāšanas spējas. Ne velti arī pieaugušie darbdienas beigās nereti teic: gribas no visa atslēgties, jāpasēž pie televizora. Tātad skaidrs, ka apzināmies – TV skatīšanās laikā cilvēkam pašam nav ne aktīvi jādomā, ne jārunā, vien jāskatās ņirbošie attēli un jāklausās. Psiholoģe Elizabete Birule uzsvēra: – Katra liekā stunda, ko mazs bērns agrīnā vecumā pavada pie televizora, kā rāda pētījumi, desmitkārt palielina uzmanības deficīta risku, sākot iet skolā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.02.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px