Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Apavi — nēsātāja spogulis

Redakcija

Autors • 14.08.2009.

Apavi — nēsātāja spogulis
Burtu lielums

Tuvojoties rudenim, jāsāk domāt par sezonai piemērotu apavu izvēli. Daudziem cilvēkiem droši vien skapjos vai plauktos stāv kurpes un zābaki, kas vēl būtu nēsājami, bet tiem ir radies kāds defekts. Ko darīt – labot vai tomēr izsviest? Komentāru lūdzu kurpniekam Ingum Silavam.

– Viennozīmīgi labāk un arī lētāk tomēr ir apavus saremontēt. Īpaši, raugoties no šābrīža ekonomiskās situācijas viedokļa. Lai iegādātos kvalitatīvus apavus, ir nepieciešami līdzekļi. Pirmkārt, šādi apavi daudz ilgāk kalpos un, otrkārt, tos ir vērts remontēt, jo tas būs lētāk, nekā nopirkt jaunus. Bet, lai nerastos dažādas problēmas, tie attiecīgi arī jākopj. Katru dienu pēc to nēsāšanas apavi jānotīra ar lupatiņu. Pat tad, ja tie nav slapji, jāizžāvē istabas temperatūrā. Nedrīkst žāvēt lielā siltumā: uguns tuvumā, uz apkures radiatoriem, elektroierīču tuvumā, jo āda pārkalst un var sākt plaisāt. Slapjus apavus vajag blīvi piebāzt ar avīžu papīru, kas dažās stundās uzsūc mitrumu. Regulāri jāizmanto arī atbilstošas krāsas apavu krēms. Veikalos ir plašs apavu kopšanas līdzekļu piedāvājums, kur katrs var atrast piemērotāko savām kurpēm vai zābakiem, – iesaka Ingus.

Ne visus apavus var salabot

Diemžēl ne visi var atļauties ādas apavus, tāpēc rodas jautājums, ko darīt tiem cilvēkiem, kas staigā lētās kurpēs. Stāsta Ingus Silavs:

– Iespējams salabot praktiski jebkurus apavus, bet ir svarīgi vispirms ar cilvēku aprunāties un uzklausīt viņa vēlmes. Reizēm cilvēks uzstāj, ka konkrētās kurpes ir jāsalīmē, bet es redzu, ka ar to būs par maz – nepieciešams arī šūt. Es uzskatu, ka šādi apstrādāti apavi kalpos ilgāk. Protams, gadās, ka atnes kurpes, kuras nav iespējams salabot. Sataisīt nevar apavus, kuriem ir nolauzti vai pārlauzti papēži. Var uzlikt jaunus papēžus, bet arī tad jārunā ar cilvēku, vai tas viņu apmierinās, tāpat ir arī ar kurpju un zābaku pēdas daļu. Ādas apaviem tas ir vieglāk izdarāms – uzliek ielāpiņu, noslīpē, un apavi atkal ir nēsājami. Ja saplīst malas, tad gan nav vērts taisīt, jo, uzliekot ielāpu, tas nepasargās no mitruma.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 15.08.2009.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px