Madonas novadā ir plašs un daudzveidīgs piedāvājums tūrisma jomā. Taču — kā ir ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošinājumu tūristu grupām? Viedokli lūdzu izteikt uzņēmējai ANTRAI GOTLAUFAI.
– Madonas novadā droši vien šai ziņā ir dažādas iespējas, bet lielajām tūristu grupām tā tomēr ir problēma. Vismaz es nevaru Madonā nosaukt vietu, kur ātri varētu paēdināt lielu skaitu cilvēku, jo tam nepieciešama liela telpa, turklāt arī laiks viesiem parasti ir ierobežots. Tās tūristu grupas, kas ierodas Apiņu kaltē, ar ēdināšanu, iepriekš to piesakot, tiek nodrošinātas. Viesus galvenokārt uzņemu pusdienas vai launaga pauzē, piedāvājot Vidzemes seno ēdienu – koču, kā arī parunājam Vidzemes sēļu izloksnē, kas viesiem ļoti patīk. Šī vasara tūristu apmeklējuma ziņā ir bijusi gana ražīga. Pati lielākā grupa, ko esmu uzņēmusi, ir bijuši 50 cilvēki. Taču es, protams, priecājos par katru, kas iegriežas Apiņu kaltē, kam garšo koča un kas ir apmierināti ar piedāvājumu. Daudzus patīkami pārsteidz arī šī ēdiena garšu salikums, un, aizbraukuši mājās, mēģina to pagatavot paši, jo īstenībā tas ir vienkāršs un sātīgs ēdiens, – uzskata Antra.
Vaicāta par problēmām tūrisma jomā, viņa atzīst, ka ļoti liels mīnus ir tas, ka Madonā nav publiskās tualetes. Pārvietojamās tualetes, kuras uzstādītas pilsētā, šo problēmu jau neatrisina. Iespējams, tās izmaksā pat dārgāk, turklāt maziem bērniem vispār nav piemērotas.
– Madonā noteikti vajadzētu ierīkot publisku tualeti, jo tās trūkumu izjūt ne tikai tūristu grupas, bet arī jauko koncertu un kultūras pasākumu apmeklētāji. Un tas ir atrisināms, jo brauc, kur gribi, gandrīz visur tās ir. Ar ko, piemēram, Balvi ir labāki par mums, kur tā ir pieejama. Mēs uzstādām dažādus vides objektus, bet izbūvēt publisko tualeti nevaram. Tas būtu jālabo, – piebilst Antra.
24.09.2024.