Madonas kultūras nama reorganizāciju ar dalītām jūtām uztvēruši arī vairāki novada kultūras namu vadītāji, taču Lubānas kultūras nama vadītāja Velga Puzule šīm pārmaiņām dod pozitīvu vērtējumu.
– Sacīšu godīgi – sākumā es uz šo reorganizāciju skatījos diezgan skeptiski, bet, ņemot vērā to, ka visi kolēģi jau iepriekš ir bijuši pazīstami un zināmi, sadarbība līdz šim nav nesusi problēmas. Madonas kolēģi dara visu, lai mums palīdzētu. Visos laikos ir bijis daudz papīru, dokumentācijas, kas traucē radošajai darbībai, taču to jau neietekmē ne Madonas novada kultūras centrs, ne kas cits – tas vienkārši ir darbs, kas jāpadara. Man ir ļoti labas attiecības ar kolēģiem Madonas novada kultūras centrā, varu teikt tikai to labāko. Protams, sākumā jebkurā gadījumā bija tāda kā pretestība pārmaiņām, jo esam pieraduši dzīvot savā novadā, pilsētā un visas problēmas risināt uz vietas pašu spēkiem. Reformu īstenojot, tika solīts, ka kultūras centrs sniegs metodisku atbalstu, un tā tas arī tiek pildīts, – vērtē Lubānas kultūras nama vadītāja Velga Puzule.
Neraugoties uz to, ka līdz šim pagasta kultūras dzīve un visi tajā ietvertie pasākumi tika vērtēti tikai no pārvaldes vadītāja puses, bet tagad to dara arī Madonas novada kultūras centra metodiķi, Velga Puzule saka – no vienas puses tas motivē censties, piestrādāt pie kvalitātes. Taču no otras puses tā ir arī sacensība, un var gadīties, ka kādu kolektīvu kritika var aizvainot.
– Ja kolektīvs ir ieguvis, piemēram, 3. vietu, tad vajag to prast pasniegt ar cieņu, jo šāda balva ir godam nopelnīta, nevis uzdāvināta. Esmu pieredzējusi, ka no skatēm mājās pārrodas pilnībā sagrauti kolektīvi. Ir jāvērtē un jāsaprot, kādus pašdarbniekus sūtīt uz dziesmu un deju svētkiem, bet kādus nē, tomēr jādomā, kādā veidā tas tiek pasniegts un kas to vērtē. Ļoti būtiska ir komunikācija – lai tā nevienu neaizvaino. Pašdarbnieki nāk uz kultūras namu savā brīvajā laikā vakaros pēc darba, viņi nav profesionāļi, un tad, kad tiek nolikts viņu ieguldītais, pamatīgais darbs, tas ir bēdīgi. Skatēm ir jābūt un kritika jāpasniedz korekti.
Kā jau teicu, ar Madonas kolēģiem man slikta pieredze nav bijusi. Šobrīd uz reformu kultūras jomā skatos pozitīvi, to vērtēju ar plus zīmi. Liela loma tik tiešām ir kolēģiem, ar kuriem jau ir strādāts kopā. Ir pavadīti arī dziesmu un deju svētki, tas arī norūda un ļauj mums visiem palikt ļoti draudzīgās pozīcijās. Ja gadās kāda negatīva iezīme, jāprot to izrunāt, aizmirst un nepieķerties.
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pielikuma "Vērtējam kopā!" saturu atbild SIA "Laikraksts STARS".
19.11.2024.