Madonas novada apvienošanās projekta sabiedriskā apspriešana ir beigusies. Kopsapulces notikušas visās 15 Madonas novadu veidojošajās pašvaldībās.
Pārāk lielas cerības ar tagadējo pašvaldību attīstību nākamajā novadā iedzīvotāji gan nesaista un uz „leiputriju" necer, bet tā sabiedriskās apspriešanas sapulcēs arī netika solīta. Iedzīvotāju atzinību jau izpelnījās tas vien, ka izstrādātais Madonas novada pašvaldību apvienošanās projekts nav vērsts uz kardinālām pārmaiņām un kaut kā iznīcināšanu tagadējos pagastos, bet tajā tiek akcentēta esošā saglabāšana, kā vienu no galvenajām prioritātēm izvirzot novada teritorijas vienmērīgu attīstību.
Kāda būs dzīvošana jaunajā novadā, to lielā mērā pagaidām var tikai minēt, taču vismaz par vienu ieguvumu var runāt jau šodien, proti, par valsts vienreizējās dotācijas piešķiršanu katrai pašvaldībai, kas pieņēmusi lēmumu par iekļaušanos novadā līdz pašvaldību vēlēšanām. Madonas novadu veidojošās pašvaldības kopā saņēmušas 3 miljonu lielu valsts dotāciju jeb 200 000 latu katra.
Daļa pašvaldību, pieņemot lēmumu par piešķirtās valsts dotācijas izmantošanu, ir izvēlējušās vienu galveno prioritāti vai arī nolēmušas atvēlētos līdzekļus izmantot vairāku objektu sakārtošanai. Piemēram, Barkavas pagastā visi 200000 latu atvēlēti Barkavas pamatskolas renovācijai, Ļaudonas pagastā – Ļaudonas vidusskolas sporta zāles renovācijas 1. kārtai, Lazdonas pagastā – līdzfinansējumam projektam "Ūdensapgādes un kanalizācijas rekonstrukcija Lazdonā un Jaunlazdonā".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.02.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
agra veckalniņa foto