Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

TĒMA: “Stara” ceļojošo kausu izcīņa slēpošanas stafetē

Redakcija

Autors • 09.01.2008.

TĒMA: “Stara” ceļojošo kausu izcīņa slēpošanas stafetē
Burtu lielums

Lai gan 5. janvāra rīts iesākās ar spēcīgu salu, kas vietām sasniedza mīnus 21 grādu C, pulksten 12 startam un cīņai par laikraksta "Stars" balvām bija gatavas 14 komandas.

Mūsu laikraksta darbinieki sadarbībā ar Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu un rajona padomi tradicionāli rīko sacensības slēpošanas stafetē janvāra pirmajā sestdienā. Šogad – jau 12. reizi, jo pagājušais bija "tukšais gads", kad sacensības sniega trūkuma dēļ nenotika.

Tradīcijas turpinot, šāgada sākumā apstākļi dabā un "Smeceres sila" trasēs bija "par" sacensību sarīkošanu, un sagatavošanās mačiem notika koncentrēti – bija vajadzīgas vien trīs dienas. Par "Stara" kausiem tika izziņots arī internetā (www.madona.lv un www.infoski.lv).

Pārsvarā lielākā daļa slēpotāju bija ieradušies no mūsu rajona – septiņas Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas slēpošanas nodaļas komandas, divas komandas – no Gulbenes, pa vienai – no Rīgas („LSPA Salamon") un Cēsīm („Dullie"), kā arī komandu "Lejasjozumi", "Madona" un "Vecie krabji" slēpotāji – ar saknēm vietējie.

Biatlonistiem todien bija savas sacensības Priekuļos, arī tāpēc vēl dažas komandas netika izveidotas. Laikam daudzi arī neticēja, ka ir tik daudz sniega, lai "Smeceres sila" trasēs varētu slēpot. Daži atklāja, ka nav vēl satrenējušies vai uz slēpēm šajā sezonā atrodas pirmo reizi, tāpēc svarīgākais ir uzvarēt pašam sevi, savu nevarēšanu un negribēšanu, nevis cerēt uz labiem rezultātiem.

Protams, pirms tam pastāvēja bažas par to, vai būs, kas slēpo tādā salā, tomēr īstenie slēpotāji ir rūdīti ļaudis, kas pieraduši pie jebkuriem laika apstākļiem.
Pat saulīte uzspīdēja, sniegs vizuļoja, un sals koda ne tikai degungalos, ausīs, bet arī rokās, kas ir "vārīgākā" vieta lielos mīnusos.

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Vuškāns un Madonas BJSS tiesnešu komanda strādāja profesionāli un operatīvi, izveidojot divus startus un atkāpjoties no pierastā distances garuma, kas šoreiz bija īsāks nekā citus gadus. Pirmajā starta grupā devās jaunākās grupas meitenes, zēni un vecākās grupas vienīgā komanda no Gulbenes. Otrajā startā konkurence bija sīvāka – 8 komandas.

 

 

atverumam-12.jpg
Tūlīt “Stara” galvenā redaktore Baiba Miglone ceļojošos kausus nodos glabāšanā uzvarētājiem.
 
 
*****
 
 
atv-11.jpg
Trasē devušies vecākās grupas stafetes komandu pirmā posma astoņi slēpotāji. 

 

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.01.2008.

Atvērumu sagatavoja : IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px