Trīs dienas pagājušās nedēļas nogalē madonieši aizvadīja pilsētas svētku noskaņās, kas šogad pagāja izglītības iestāžu jubileju zīmē, kaut gan, protams, svētku programma bija plaša un daudzveidīga un katrs varēja izvēlēties savām interesēm atbilstošus pasākumus. Taču visus vienoja izvēlētais Madonas pilsētas svētku moto – „Izglītībai Madonā – 100".
No dažādām Latvijas pilsētām Madonā ieradās bijušie izglītības iestāžu audzēkņi, jo šajās dienās Madonas pirmsskolas izglītības iestāde „Saulīte" atzīmēja 30 gadu jubileju, Madonas vakara un neklātienes vidusskola – 60. gadskārtas svinības, bet 7. jūnija pēcpusdienā visi ceļi veda uz Madonas pilsētas 1. vidusskolu, kur notika skolas simtgades svinības un kupli bija pārstāvētas dažādas paaudzes, sākot ar četrdesmito, piecdesmito, sešdesmito gadu absolventiem, skolēniem, skolotājiem un darbiniekiem.
Pulcējas uz „100 minūšu stundu"
Madonas pilsētas 1. vidusskolas absolventu reģistrācija 7. jūnijā sākās jau pulksten 14, bet pulksten 17.20 skolas zvans absolventiem, bijušajiem un tagadējiem skolotājiem un darbiniekiem, pašvaldības darbiniekiem, visiem, kam rūp skolas dzīve, kas palīdzējuši skolas jubilejas svinību organizēšanā, ieskandināja „100 minūšu stundu", ko vadīja Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece Rudīte Zauska.
Uzrunājot klātesošos, skolas simtgadu jubilejā un Madonas pilsētas svētkos visus sirsnīgi sveica Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktors Romāns Ližbovskis, kas skolas kolektīvu vada jau kopš 1988. gada.
– 100 gadu ir liels mūžs cilvēkam, bet skolai tā ir tikai jaunība. No necilas koka ēkas skola ir pārvērtusies par baltu gulbi, kurā strādā desmitiem radošu, gudru un augsti kvalificētu pedagogu, tehnisko darbinieku ar pietiekamu mācību tehnisko aprīkojumu, kurā zināšanas apgūst vairāk nekā 1000 bērnu četrās licencētās programmās. Man ir patiess prieks jūs visus redzēt tik kuplā skaitā un vienlaikus jāatvainojas par to, ka pat mūsu skolas lielākā telpa – sporta zāle – nevar nodrošināt visus ar sēdvietām, – sacīja Romāns Ližbovskis.
Kā atzīmēja skolas direktors, Madonas pilsētas 1. vidusskolas absolventi ir kļuvuši par sabiedrībā pazīstamiem zinātniekiem, kultūras un izglītības darbiniekiem, sportistiem, politiķiem, krietniem darba darītājiem, savas tautas un valsts patriotiem. Īpašu cieņu pelna tie absolventi, kas bija spiesti mācīties politisko režīmu maiņu un kara apstākļos un no kuriem daudzi šī iemesla dēļ skolu nebeidza.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktors Romāns Ližbovskis pievērsās arī problēmām izglītības sistēmā un ieskicēja izmaiņu nepieciešamību, kā arī izteica pateicību Madonas pilsētas pašvaldībai, kas vispirms sakārto izglītības un kultūras iestādes un citus nozīmīgus sabiedriskus objektus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.06.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto