Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

TĒMA: MADONAS PILSĒTAS SVĒTKI — VIEDOKĻI UN REDZĒJUMI

Redakcija

Autors • 06.06.2007.

TĒMA: MADONAS PILSĒTAS SVĒTKI — VIEDOKĻI UN REDZĒJUMI
Burtu lielums

Maija beigās un jūnija sākumā pār Madonu gan daudz lijis, gan saule to zeltījusi karstiem stariem, gan bijusi iespēja redzēt un pārdzīvot daudz skaistu svētku brīžu. Tos dāvāja gan tautas mākslas kolektīvu svētki "Skaista mana tēvu zeme!" 25. un 26. maijā, gan 1. un 2. jūnijā notikušie Madonas pilsētas 81. jubilejai veltītie svētki.

Sabiedrības vērtējums ir viennozīmīgs – svētku nekad nevar būt par daudz, tie izstaro pozitīvas emocijas vai, kā saka, "uzlādē". Galu galā – ne visus piedāvātos sarīkojumus katrs var apmeklēt, bet atspulgi atnāk. Ar svētku programmu varēja iepazīties plaši un detalizēti. Tagad sirds atmiņā atliek apspriest iespaidus, uzklausīt viedokļus visās varavīksnes krāsās. Tie noteikti vēl mīt visu svētku rīkotāju un darītāju sirdīs.

cilveekiteemai.jpg

Madonas pilsētas svētku pirmajā dienā tieši bērni palika bez ļoti daudzām paredzētajām nodarbēm.

Madonas pilsētas domes galvenā speciāliste kultūras jautājumos Dace Ādamsone galvenokārt vērtē aizvadītās piektdienas, 1. jūnija, notikumus: – Protams, viss, kas bija paredzēts svētku programmā, notika, tomēr niansēs to "izvagoja" lietainā diena. Skaņu aparatūra un priekšnesumu mēģinājumi gan operatīvi tika pārcelti uz kinoteātri "Vidzeme", arī svētku atklāšana notika turpat. Amatnieku tirgu lietus paputināja, kaut sākotnēji bija pieteikušies 46 tirgotāji no ļoti dažādām nozarēm. No paša rīta līdz tirgus noslēgumam, kas bija paredzēts 13.20, visu laiku lija… Cirka programma bija zem jumta, un viņi darbojās ar pilnu atdevi. Bet bērniem gan bija jāiztiek bez ļoti daudzām paredzētajām sporta nodarbībām ārā, arī batutiem, piepūšamajām atrakciju pilīm u. c.

 puuteejiteema.jpg

Pilsētas svētku koncertā, kas piektdienas vakarā notika kinoteātrī „Vidzeme”, spēlēja visi četri orķestri. 

Paldies Dievam, daļēju kompensāciju svētku dalībnieki saņēma otrajā, saulainajā, dienā, kas iesākās ar pilsētas svētkiem veltītu ekumenisko dievkalpojumu Lazdonas ev. lut. baznīcā un turpinājās Latvijas Nacionālā teātra zīmē skvērā pie Madonas kultūras nama, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs un Madonas estrādē. Nobeigumā arī "Lauku muzikanti" spēlēja labi, un ballē bija daudz cilvēku. Pēc svētkiem gan daudz tika runāts par it kā nenotikušo svētku salūtu, taču Dace Ādamsone šim viedoklim nepiekrīt: – Svētku salūts notika, tikai tas bija "zemais salūts" ar mazākiem efektiem, jo sakarā ar pagājušā gada salūtu estrādē ļaudis sūdzējās par birušajiem pelniem un uguņošanas atkritumiem. Pirotehniķi uzskata, ka estrāde vispār nav piemērota un droša vieta raķešu salūtam.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.06.2007.

Atvērumu sagatavoja: ASTRA ZAGORSKA

Foto: OĻĢERTS SKUJA un AGRIS VECKALNIŅŠ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px