7. jūlija rīts uzausa ļoti labvēlīgs 198 pļāvējiem, kas piedalījās Latvijas Republikas 8. čempionātā pļaušanā ar izkapti – ar patīkamu vēsumu un ne lielām lietusgāzēm. Kuplais dalībnieku un līdzjutēju skaits otro gadu pēc kārtas tika viesmīlīgi uzņemts Kalsnavas arborētumā.
– Lai jums šodien ir vairāk prieka un mazāk bēdu. Šī diena ir triju septītnieku diena, lai tie pļāvējiem nes veiksmi, bet jāatceras arī, ka veiksme vien saulītē neiecels, – dalībniekiem un līdzjutējiem vēlēja Kalsnavas pagasta padomes priekšsēdētājs Vitauts Bartušauskis. Viesi tika aicināti aplūkot Kalsnavas arborētumu, tirdziņu, kurā savus izstrādājumus piedāvāja izkapšu meistari un tautas daiļamatnieki, un fotoizstādi „Pļavas zied".
A/s „Latvijas valsts meži" struktūrvienības „Sēklas un stādi" direktors Guntis Grandāns visiem novēlēja veiksmīgu dienu, labi pavadīt laiku un atpūsties kopā ar māti dabu, gūstot pozitīvas emocijas. Tāpat arī tika izteikta cerība, ka sacensību vērotāji radīs kādu jaunu ideju apstādījumiem savās mājās,dodoties piedāvātajā ekskursijā.
– Ir svarīgi, ar ko mēs atšķirsimies, nevis līdzināsimies. Man ir ļoti liels prieks, ka Latvijā notiek šāds pasākums, šķiet, Lietuvā un Igaunijā nekā tāda nav. Prieks arī par lielo dalībnieku skaitu, – teica „Latvijas Avīzes" valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns. Dalībniekiem tika vēlēts ātrs un precīzs vāls, bet tiesnešiem – viegla tiesāšana.
Skanot kopīgi dziedātajai tautasdziesmai „Div' pļaviņas es nopļāvu", 7. čempionāta pļaušanā ar izkapti nominācijas „Latvijas rekordists" ieguvēji Jānis Priede un Sarmīte Norvaiša uzvilka mastā simbolisko pļāvēju karogu.
Svinīgo runu teica arī Kalsnavas pamatskolas skolotājs un čempionāta organizācijas komitejas dalībnieks Kalsnavas pašvaldībā Andris Kupčs: – Man prieks, ka sabraukuši tik daudz dalībnieku; dažas sejas jau ir redzētas, sākot no pirmajām sacensībām, bet prieks par tiem, kas nākuši klāt.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.07.2007.
Atvērumu sagatavoja: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto