Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Strādā gan Lielajā talkā, gan arī pirms tās

Redakcija

Autors • 22.04.2009.

Strādā gan Lielajā talkā, gan arī pirms tās
Burtu lielums

Sestdien Lielajā talkā piedalījās ap 110 000 brīvprātīgo jeb gandrīz trīs reizes vairāk nekā pērnā gada rudenī, kad šāda vides sakopšanas akcija Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas visā valsts teritorijā tika sarīkota pirmoreiz.
Talkas dalībnieki čakli rosījās arī daudzviet Madonas rajonā, tomēr ne tik lielā skaitā, kā sākumā bija cerēts. Varbūt tas skaidrojams ar to, ka sakopšanas talkas pavasarī mūsu pusē nav nekas jauns. Madonas pilsētā tās notiek jau kopš 2001. gada, Cesvaines pašvaldībā šī tradīcija tika atjaunota pirms pieciem gadiem, un arī daudzviet citur apkārtnes sakopšana pēc ziemas pavasarī ir ierasta lieta. Iespējams, lielā talcinieku rosība šoreiz izpalika arī tāpēc, ka daudzi iedzīvotāji sakopšanas darbos iesaistījās jau pirms Lielās talkas dienas, ko vislabāk apliecināja daudzie savāktie atkritumu maisi ceļmalās, ietvju malās un pašvaldību centros, tīrās un sakoptās iestāžu, uzņēmumu, daudzdzīvokļu namu un arī daudzas koplietošanas teritorijas, gravas, parki, skvēri, mežmalas.

Aicinājums sadzirdēts

Lielās talkas dienā „Stars" iegriezās Bērzaunē un Kalsnavā, kur pārliecinājāmies, ka Valsts prezidenta Valda Zatlera aicinājums piedalīties vides sakopšanas akcijā ir sadzirdēts un talkas dalībniekus nav aizbaidījis pat brīžiem īsti ziemīgais laiks.
Brīvprātīgie Bērzaunes centrā sāka pulcēties no pulksten 9.30, lai pēc tam sadalītos pa grupām un viena daļa dotos uz Gaiziņkalna pusi sakopt ceļmalas, bet daļa paliktu uz vietas, lai izkoptu turpat esošo bērzu birzīti. Talkas dalībnieki strādāja arī Aronas kalnā.

Kuplā pulkā uz Lielo talku bija sanākuši bērni, kaut gan daļa Bērzaunes pamatskolas skolēnu sakopšanas darbos bija iesaistījušies jau dienu iepriekš, savācot atkritumus ceļmalās un sakopjot skolas apkārtni.

– Esam iecerējuši strādāt līdz trijiem pēcpusdienā, kad talkas noslēgumā, pateicoties atsaucīgiem uzņēmējiem un vietējiem iedzīvotājiem, ieturēsim kopīgas pusdienas, – vaicāta par Lielās talkas norisi, atzīmē talkas koordinatore Bērzaunes pagastā Anita Aizstrauta, uzsverot, ka sakopšanas darbi Bērzaunē notiek katru pavasari, tomēr tāda īpaša talkas koordinatora līdz šim neesot bijis.

– Vairāki iedzīvotāji sarunās ieminējās, ka arī bērzauniešiem vajadzētu atbalstīt Lielās talkas organizētājus, iesaistoties šajā vides sakopšanas akcijā. Es internetā atvēru mājas lapu www.talkas.lv un sapratu, ka arī man ir jāpiedalās. Domāju, ka tā arī pie mums, Bērzaunē, turpmāk kļūs par tradīciju, jo sakopt apkārtni Gaiziņkalna tuvumā ir ļoti svarīgi, ja gribam piesaistīt tūristus. Katrā ziņā es pozitīvi vērtēju šādu nevalstisko organizāciju sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju un citiem sadarbības partneriem rīkoto aktivitāti, jo, pateicoties viņiem, jau otro reizi Latvijā notiek šāds pasākums, – uzskata Anita Aizstrauta.

Talkas koordinatore uzteic pasākuma organizatorus arī par to, ka talkas dalībnieki tiek nodrošināti gan ar maisiem atkritumu savākšanai, gan darba cimdiem un tie nav jāpērk pašvaldībai par budžeta līdzekļiem.

– Tagad jau visiem ir grūti laiki, tāpēc arī tas ir no svara, par kādiem līdzekļiem tiek nodrošināta talkas norises praktiskā puse. Lieti noderēs arī valdības piešķirtie 70 latu degvielas izdevumu segšanai, kurus varēs izmantot savākto maisu aizvešanai uz atkritumu izgāztuvi, – piebilst Anita Aizstrauta.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 24.04.2009.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px