No 28. jūnija līdz 3. jūlijam atpūtas kompleksā „Rakari" netālu no Salacgrīvas žurnāla „Ieva" 100 lasītājām tika dota iespēja piedalīties tradicionālajā „Ievas" nometnē.
Nometnes dalībnieču vidū bija četras mūsu reģiona pārstāves: madoniete Janīna Krieviņa, kusēniete Inese Briška, Ilga Krūmiņa no Varakļāniem un Vineta Meistere no Cesvaines. Pozitīvi starojoša un atpūtusies uz sarunu par gūtajiem iespaidiem redakcijā iegriezās Janīna Krieviņa.
– Vēstuli, ka vēlos piedalīties „Ievas" nometnē, rakstīju trešo gadu, – priekšdarbus jaukajai atpūtai atklāj Janīna Krieviņa. – Katru gadu bija dots savs temats, šogad rakstījām par tēmu – mana dzīvesprieka atslēdziņa. Pirms nolēmu rakstīt vēstuli, atcerējos stāstu par vīrieti, kas lūdz Dieviņu, lai vinnētu miljonu, un Dievs viņam atbild: „Bet tu nopērc vismaz loterijas biļeti!" Arī es izlēmu – ja pati nedarīšu, nekas nenotiks, – piebilst Janīna. – Žurnālam uzrakstīju, ka man ir prieks pamosties kaut tāpēc vien, ka ārā spīd saule; prieks par to, ka ir veselība, darbs, pie mums neplosās karš un nav zemestrīces. Šoreiz biju to vidū, kurām dota iespēja izbaudīt skaisto un emocionālo laiku „Ievas" nometnē.
Janīna piebilst, ka par sevi nevar teikt, ka dzīvē nebūtu veicies, uz nometni viņa tiekusies gluži egoistiski, jo gribējusi vienu nedēļu atpūsties bez telefona un darba rūpēm. – Tā kā man ir jauki un saprotoši kolēģi (Janīna Krieviņa strādā SIA „Madonas patērētāju biedrība" un SIA „Jaunzemnieki V" par grāmatvedi. – Aut.) un mīļi mājinieki, es, protams, uz nometni tiku, – priecājas Janīna, neslēpjot, ka noteikums bijis viens – uz nedēļu atteikties no mobilā telefona, izņemot dažus SOS zvanus.
Kad vaicāju par nometnes piepildījumu un aktivitātēm, dalībniece stāsta: – Laiks bija ļoti pārdomāts un saplānots. Katru dienu no rīta pusdeviņos skrējām uz jūru, lai vingrotu pie aerobikas treneres Ineses Ļubinskas, noteiktos laikos bija brokastis, pusdienas, vakariņas. Nodarbības un lekcijas sākās pulksten 11, bet pēcpusdienā – pulksten 14.30. Tā kā bijām daudz, 100 sieviešu, bija iespēja pierakstīties uz dažādām nodarbību grupām. Piemēram, atsevišķas nodarbības vadīja astroloģe un aktrise Akvelīna Līvmane, bija nodarbības par dusmām, par to, kā pareizi izvēlēties saimniekošanu mūsdienu ekonomiskajā situācijā, firmu „L'Oreal" un „Oriflame" darbinieki prezentēja produkciju un vadīja praktiskas nodarbības, kā laikā noteica matu struktūru, galvas ādas veselību un to, kādi apģērba toņi – siltie vai vēsie – katrai no mums piestāv. Varēja izvēlēties nodarbības pie seksologa Artura Šulca un psihoterapeites Ainas Poišas.
Līdz šim kā nebijis pasākums „Ievas" nometnē īstenojās labdarības diena. Dalībnieces sadalījās 4 grupās un 1. jūlijā brauca uz veco ļaužu pansionātu „Urga", veco ļaužu mītni „Sprīdīši", darba terapijas un rehabilitācijas centru „Vīķi" un sociālās aprūpes centru „Zīles". „Gājām istabiņās, runājāmies ar vecajiem cilvēkiem, mazgājām logus, palodzes, plauktus, grīdas, ravējām puķudobes, un tās, kas prata pļaut, pļāva ar izkapti zāli." Tā kā Janīnai tētis pļaut iemācījis jau senās dienās, šo prasmi labdarības dienā pielietoja arī viņa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2009.
Autors: INESE ELSIŅA
Foto no Janīnas Krieviņas personiskā albuma