Pieci gadi cilvēka dzīves rītausmā, pusmūžā vai mūža nogalē ir mērāmi dažādi. Dzīves sākums ir pilns zinātkāres, taustīšanās, mācīšanās, izaugsmes un dažkārt arī kļūdu. Taču nereti tieši savu bērnību cilvēks atminas kā laimīgāko mūža daļu.
Līdzīgu analoģiju vēlētos izmantot arī attiecībā uz izglītības iestādēm. Pirmie pieci gadi ir trauksmainu pārmaiņu laiks, kad nākas mācīties darba procesā, „augt" ne pa gadiem, bet pa mēnešiem un vienlaikus spēt iekarot skolēnu un viņu vecāku uzticību. Nupat šāds piecu gadu starta posms ir noslēdzies Madonas Valsts ģimnāzijas mūžā, un uz to der atskatīties.
Uz pieciem gadiem atskatoties
– Pats pirmais gads bija laiks, kad centāmies noticēt saviem spēkiem un spērām pirmos nedrošos soļus. Kārtojām dokumentāciju, un šajā laikā mums daudz palīdzēja Madonas pilsētas 1. vidusskola, jo pašiem vēl nepietika telpu, lai nodrošinātu mācību procesu, un arī ar mācību spēkiem nācās dalīties. Sākās arī jaunās skolas tradīciju veidošana, – atmiņās par pirmo Madonas Valsts ģimnāzijas pastāvēšanas gadu dalījās direktore Vanda Maderniece.
Par tradīciju, kas saglabājusies līdzšinējo piecu ģimnāzijas pastāvēšanas gadu gaitā, noteikti var uzskatīt skolēnu labās sekmes. Jau pirmajā gadā tika sasniegti labi rezultāti noslēguma pārbaudījumos, un 12. klases skolniece Aleksandra Goluba devās uz starptautisko bioloģijas olimpiādi Austrālijā. Pirmajā Madonas Valsts ģimnāzijas izlaidumā tika iesvētīts skolas karogs.
– Otrais gads mums bija vissmagākais, jo 1. septembrī, lietainā dienā, stāvējām Saieta laukumā zem lietussargiem, mūsu skolai vēl nebija uzlikts jumts, jo bija uzsākta ēkas renovācija. Šajā gadā pirmo semestri aizvadījām pagaidu telpās Saules ielā 9, arī pirmo proģimnāzijas klašu darbs tika nodrošināts citās telpās – Madonas pilsētas 1. vidusskolā. Gan skolēni, gan skolotāji strādāja lielā saspiestībā, taču vienlaikus visiem bija cerība, ka grūtais periods būs īslaicīgs un drīz ieiesim jaunās, plašās telpās. Tā arī notika. Janvārī atgriezāmies renovētajā skolas ēkā un pamazām sākām iekārtot darba kabinetus. Šajā laikā notika arī skolas un izglītības programmu akreditācija, kā arī tika realizēti pirmie Eiropas struktūrfondu projekti, – atminējās MVĢ direktore.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2008.
Autore: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto