Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Laimestus noskaidrojam kopā ar sadarbības partneriem

Redakcija

Autors • 13.01.2010.

Laimestus noskaidrojam kopā ar sadarbības partneriem
Burtu lielums

Otrdien „Stara" redakcijā jau 19. reizi notika tradicionālā „Stara" loterija (LR Finanšu ministrijas izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apstiprinājums par loterijas paziņojuma saņemšanu Nr. 3900 no 2009. gada 29. septembra). Tika noskaidroti gan galvenās naudas balvas, gan pārējo laimestu īpašnieki. Galveno naudas balvu – Ls 50 – laimēja Mudīte Paeglīte no Liezēres pagasta, 30 latu naudas bal­vu – Skaidrīte Trokša no Ošupes pagasta. Desmit loterijas dalībnieki saņems dāvanu kartes (katrs 10 latu vērtībā) un tikpat – arī medus balvas. Bitenieks Jānis Puriņš bija parūpējies arī par speciālu balvu sava dzimtā novada – Cesvaines – ļaudīm, kas arī tika noskaidrota izlozes kārtībā. To saņems Ausma Kandere no Cesvaines novada.

Sena vēsture

„Stara" rīkotās aktivitātes pirmsākumi meklējami tālajā 1992. gadā, kad pēc toreizējās laikraksta „Stars" redaktores vietnieces Astras Zagorskas ierosinājuma pirmoreiz tika sarīkota Ziemassvētku labdarības akcija, kurai balvas gādāja paši izlozes dalībnieki. Tas gan nebija obligāts priekšnoteikums, lai piedalītos loterijā, bet atsaucība bija pārsteidzoši liela. Uzticīgākie „Stara" lasītāji, tai skaitā arī šāgada loterijas izlozes dalībnieki, atcerējās, kā savulaik, kad laimīgā bija gandrīz vai katra otrā loze (šāgada loterijā – tikai katra 59.) tika laimēti adījumi, tamborējumi (cimdi, šalles), dažādas sadzīvē noderīgas lietas, televizori, naudas balvas, medus un daudz kas cits, trušus ieskaitot, bet vienā gadā – pat zemnieka Visvara Rieksta dāvātais bullītis.

Tagad gan ir citi laiki, un šādas laikrakstu iniciatīvas ir stingri reglamentētas, pat bitenieku no sirds dāvātās medus burciņas un spainīšus nav tik vienkārši noformēt, lai tos oficiāli varētu iekļaut loterijā kā laimestus. Loterijas rīkošana laikus jāsaskaņo un jāsaņem LR Finanšu ministrijas izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apstiprinājums par loterijas paziņojuma saņemšanu vēl tad, kad pat aptuveni nav zināms abonentu skaits, līdz ar to, beidzoties abonēšanas kampaņai un ņemot vērā tās rezultātus, nav iespējams palielināt balvu skaitu.

Piedalās 1180 dalībnieku

Šāgada loterijā pavisam piedalījās 1180 dalībnieku. Tieši tik daudz bijām saņēmuši loterijas dalībnieka kartīšu no abonentiem, kas „Staru" 2010. gadā bija abonējuši vismaz 3 mēnešiem. Loterijas dalībnieka kartītes redakcijā bija jāiesūta līdz 5. janvārim.

Šāgada loteriju „Stara" redakcija rīkoja, pieaicinot gan ilggadējos sadarbības partnerus – „Latvijas Pasta" pārstāvjus – Madonas pasta darba organizācijas instruktori Irēnu Ivanovu, pastnieci autovadītāju Intu Melgaili no Dzelzavas, piegādes punkta „Ērgļi" priekšnieci Aksanu Ivanovu, gan Latvijas Biškopības biedrības Madonas rajona nodaļas pārstāvjus (nosaukums pēc novadu izveidošanas pagaidām nav mainīts) – biteniekus Jāni Puriņu no z/s „Jaunspieķi" un Sigitu Stafecku no z/s „Kalna-Maruškas", kā arī Edgaru Kramftu no bišu dravas „Rutuli".

Sākas ar aktivitātēm

Jaunais – 2010. – gads „Stara" redakcijai, kā uzrunā pirms izlozes akcentēja laikraksta galvenā redaktore Baiba Miglone, ir sācies ar dažādām aktivitātēm.

– Jau 3. janvārī „Smeceres silā" notika „Stara" kausu izcīņa stafetes slēpojumā, bet tagad – arī tradicionālā „Stara" loterija. Šogad to rīkojam starpposmā starp pilngadību un 20 gadu jubileju, un tā ir mazliet citādāka nekā iepriekšējos gados. Šoreiz esam aicinājuši izlozē piedalīties ne tikai pasta darbiniekus, bet arī biteniekus. Savulaik mēs vairākus gadus pēc kārtas vasaras-rudens sezonā rīkojām Medus loteriju, bet šoreiz nolēmām to apvienot ar tradicionālo gadskārtējo loteriju abonentiem un sadarbībā ar biteniekiem sarūpējām arī medus balvas. Grūti laiki tagad ir visiem, tāpēc jo lielāks prieks, ka bitenieki atsaucās mūsu aicinājumam, un, domājams, par laimētajām medus balvām priecāsies arī mūsu laikraksta abonenti, – atzīmēja Baiba Miglone.

Laikraksta „Stars" galvenā redaktore atzina, ka, sākoties preses abonēšanai 2010. gadam un pirms Ziemassvētkiem izskanot arī pirmajiem provizoriskajiem aprēķiniem par to, ka preses izdevumu abonentu skaits valstī varētu samazināties vidēji par 30 procentiem, arī „Staram" nebija skaidrības, cik tad īsti būs to, kas par spīti visām grūtībām paliks uzticīgi vietējam laikrakstam. Pasta darbinieki gan esot mierinājuši, ka „Staru" iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim, turpinot abonēt. Katrā ziņā neizskatoties, ka varētu būt straujš „Stara" abonentu kritums. Šī prognoze izrādījās diezgan precīza, bet tas kļuva zināms tikai aizvadītā gada pēdējās dienās. Līdz tam, kā uzsvēra laikraksta galvenā redaktore, neziņa bija diezgan liela.

– Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem sākumā visai kūtri tika iesūtītas arī loterijas dalībnieka kartītes, taču, tuvojoties iesūtīšanas termiņa beigām, tās pienāca lielā skaitā. Salīdzinot ar 2009. gada izlozi, dalībnieku skaits ir tikai par 257 mazāks. Arī „Stara" abonentu skaits salīdzinājumā ar pērnā gada decembri ir samazinājies vien par 3,73%. Paldies lasītājiem par uzticību „Staram", paldies pasta darbiniekiem, pastniekiem, kas piegādā avīzi katram mūsu abonentam un vienlaikus varbūt arī atgādina, ka reģiona laikraksts tomēr nav tas, no kura šajā grūtajā laikā vajadzētu atteikties, – teica Baiba Miglone.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 14.01.2010.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px