Šogad jau devīto gadu pēc kārtas Madonas rajonā notika pašvaldību informatīvo izdevumu konkurss „Spicā spalva". To rīkoja iepriekšējā gada uzvarētāji – „Sarkaņu Ziņu" redkolēģija – un Sarkaņu pagasta padome sadarbībā ar Madonas rajona padomi.
Tiesa, šoreiz varbūt ne tik optimistiskā un cerīgā gaisotnē kā parasti, jo neatvairāmi tuvojas pašvaldību vēlēšanas un līdz 1. jūlijam, kad darbu sāks jaunievēlētās novadu domes un Madonas rajons kā teritoriāla vienība vairs nepastāvēs, nav tālu, bet tas nozīmē, ka tradicionālais „Spicās spalvas" konkurss, vismaz tādā formātā kā līdz šim, Sarkaņos bija pēdējais… Arī jautājums par to, vai jaunajos novados tiks saglabātas un izdotas tagadējo pašvaldību avīzes (it īpaši lielajā Madonas novadā), joprojām ir atklāts, un skaidras atbildes uz to nav.
Pirms gada, pašvaldību izdevumu veidotājiem tiekoties Ļaudonā, gan izskanēja nepārprotams „jā" pagastu avīzēm, bet gada laikā daudz kas ir mainījies, valsts atrodas finansiālā bankrota priekšā, un pašvaldību izdevumu redaktori vairs nav tik pārliecināti, ka pēc novadu izveidošanas tiks atvēlēti līdzekļi pagastu avīžu izdošanai, tomēr visas cerības vēl nav zaudējuši. Vairāki pauda viedokli, ka šāds konkurss, tikai jaunā veidolā (kā, piemēram, starpnovadu vai kā pieredzes apmaiņas seminārs), jārīko arī nākamgad.
Tādās domās ir arī konkursa „Spicā spalva 2009" galvenās balvas ieguvēju – „Cesvaines Ziņu" – redaktore Guna Graudiņa. Cesvainiešiem pēc jau iedibinātām tradīcijām kā uzvarētājiem būtu jāuzņemas nākamā gada konkursa rīkošana un izvērtēšana, un cerams, ka tā arī būs.
To, ka šāda konkursa rīkošana ir ļoti jauka tradīcija, apstiprināja arī kaimiņu, Gulbenes, rajona Rankas pagasta padomes avīzes „Rankas Vēstis" redaktore Mārīte Maļecka.
– Piedalīties šādā pasākumā mani pirmo reizi uzaicināja „Ļaudonas Vēstu" redaktore Ruta Vizāne. Mēs bijām ļoti priecīgi, un tas mums bija kaut kas pavisam jauns un nebijis. Man ļoti patīk un aizrauj tādas jaunas idejas. Pēc pasākuma devos pie pagasta padomes priekšsēdētāja un ieminējos: varbūt arī mums kaut kas tāds ir jāorganizē, uz ko saņēmu atbildi – bet kāpēc gan ne. Nolikums taču esot, tikai daži nosaukumi jāpamaina… Un tā šogad 30. aprīlī pirmoreiz tāds konkurss notika arī Gulbenes rajonā. Visgrūtāk bija izdomāt nosaukumu, vienojāmies, ka mūsu konkursam būs nosaukums „Zelta spalvaskāts", – jauniegūtajā pieredzē dalījās „Rankas Vēstu" redaktore.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto